Kredi Portal

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açan ve Banka Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı banka kartı veren birçok banka bulunuyor. Bu bankalar 18 yaşından küçüklere banka hesabı açarken aynı zamanda hesaplarındaki parayı kullanmaları için onlara banka kartı veya kredi kartı sağlıyor.

Bankaların çoğunluğunda hesap açmak için yaş sınırı bulunuyor.  Fakat bazı bankalar 18 yaşında küçüklere banka hesabı açma imkanı sağlıyor. Bu sayede gençler harçlıklarından biriktirdiği paraları bankada değerlendirebiliyor. Ayrıca gençler parayı nasıl kullanabileceklerini öğrenme imkanına da sahip oluyorlar.

18 Yaşından Altı Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

18 yaşından küçük olan gençler bankaya velileri ile birlikte giderek hesap açabiliyor. Velisiz olarak 18 yaşını geçmemiş gençler hesap açamıyorlar. Genellikle çocuklarının gelecekleri için birikim yapmak isteyen, çocukları öğrenci olan veya çocuklarına şimdiden birikim yapmayı öğretmek isteyen aileler bu yönteme başvuruyorlar.

Bankalar küçükler için açılan bu hesaplara bağlı olan, isteklerine göre banka kartı veya kredi kartı verebiliyor. Gelen kart ile gençler hesaplarına istedikleri zaman erişebilirken, para yatırma ve çekme işlemlerini de kendileri yapabiliyorlar.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açmaya İzin Veren Bankalar

18 yaş altında banka kartına sahip olabilmek için öncelikle bir bankada hesap açılması gerekiyor. Yazımızın devamında 18 yaş altı banka hesabı açma başvurusu kabul eden bankaların listesini vereceğiz.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

12-18 yaş aralığında olanlar için İş Bankası ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. İlk imza hesabı olarak tanımlanan bu hesap ile birlikte özel olarak tasarlanmış bir banka kartı veriliyor. Bu bankamatik kartı sayesinde nakit taşımadan tüm alışverişler yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Büyüyen Çocuk Fonu

Ziraat Bankası 18 yaş altıda çocukların birikim yapabilmesi için hesap açılması olanağı sağlıyor. Onlara özel olarak hazırlanmış Büyüyen Çocuk Fonu hesabı sayesinde reşit olana kadar tüm para hesaplarında fonda toplanıyor. Hesap sahibi 18 yaşını doldurduktan sonra bankacılık hizmetlerini kullanmaya başlayabiliyor. Ziraat hesap açma yazısında nasıl hesap açıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Banka Hesabı

Kuveyt Türk, 18 yaş altına velisi ile birlikte hesap açan bankalardan birisi durumundadır. Hesap açılışından sonra alışverişlerde kullanılabilen bir banka kartı veriyor. Kart için herhangi bir ücret talep etmiyor. Daha ayrıntılı bilgiye Kuveyt Türk hesap açma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akbank exi26 Hesap

Akbank 16-18 yaş aralığındaki gençler için exi26 seçeneğini sunuyor. Gençlere özel olarak tasarlanmış banka kartı bir çok avantajını da yanında getiriyor. Öğrencilere özel fırsat ve kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.

Yapı Kredi Play TLcard Banka Kartı

Yapı Kredi 24 yaşından küçük ve öğrenci olanlara Play TLcard isminde banka kartı alma seçeneği sunuyor. Bu banka kartı sayesinde gençler her türlü bankacılık işlemlerini kendileri gerçekleştirebiliyor. Banka kartıyla vadesiz hesaplarından para yatırma ve çekme işlemini yapabilirken, internetten alışverişleri de rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar. Bir çok kampanya ve fırsatlarla gelen banka kartı, gençlerin öğrencilik hayatları boyunca vadesiz hesaplarında işletim ücreti alınmıyor. 24 yaşından küçük öğrenciler kendilerine en yakın şubeye öğrenci belgesi ile giderek Yapı Kredi hesap açma işlemini gerçekleştirerek Play TLcard sahibi olabilirler.

ING Turuncu Çocuk Hesabı

Çocuklar adına açılabilen ING Turuncu Çocuk Hesabı sayesinde düzenli bir birikim yapma imkanı sağlıyor. Belirli bir faize sahip bu hesabı açabilmek için herhangi bir alt limit bulunmuyor. ING Turuncu Çocuk Hesabına istenildiği zaman para yatırılabildiği gibi her zaman parada çekilebiliyor. Ayrıca ING vadesiz hesap ve ING kredi karından çocuk hesabına düzenli ödeme talimatı da verilebiliyor.

TEB Global Genç Hesabı

TEB, 18 yaş altı hesap açma işlemini gerçekleştiren bankalardan biridir. Bankanın ürünlerinden Global Genç Hesap sayesinde 25 yaş altı çocuklar için birikim yapılabiliyor. Bu hesap aynı zamanda günlük vadeli mevduat hesabı özelliğini taşıyor. Ayrıca 12 yaşından itibaren yaş gurubuna göre farklı limitlerde banka kartı kullanımına izin veriyor.

Vakıfbank Genç Bankomat Kart

Vakıfbank Bankomat Kart 24 yaş altı çocuk ve gençler için tasarlanmış. Kişiye özel olarak verilen şifre sayesinde banka kartı alışverişlerden nakit çekimine kadar kullanılabiliyor. Bankomat Kart sahipleri kart içerisinde bulunan tutar kadar nakit para çekebiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.