Acil Para Lazım Nereden ve Hangi Kanallardan Bulabilirim?

Acil Para Lazım Nereden ve Hangi Kanallardan Bulabilirim? – Paranın ne zaman lazım olacağı belli olmuyor. Zira hayatta öyle şeyler insanın başına geliyor ki, bu durumda ne yapacağını da bilemiyor. Bir çok sorunu maddi kaynaklar ile yani para ile çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Ama bazı zaman yeterince paramız olamıyor. Acil nakit durumunda hangi yollara başvuru yapılması gerektiğini de tam olarak bilemeyebiliyoruz. Bizde bu yazıda; acil para lazım olduğunda nerelerden bulabilir ve hangi yolları deneyebilirsiniz? sorusunu cevaplandıracağız.

EK HESAP VEYA KREDİ KARTLARINDAN NAKİT AVANS

Eğer bir kaç günlük yada bir aylık 5 -10 bin lira kadar para lazımsa bu yolu tercih edebilirsiniz. Mesela kredi kartlarının nakit avans özelliği oluyor. Bununda limiti 2 -3 bin lira kadar oluyor. 3 tane kredi kartınız varsa aynı gün 10 bin liraya yakın para bulabilirsiniz. Aynı şekilde ek hesaplar oluyor. Açması da 2 dakikayı almıyor. Buraya sizin için 3 -4 bin lira kadar bir para tanımlanıyor. Nakit avans gibi bir şey. Yalnız bu her iki durumda da günlük faiz işletiliyor. Bu açıdan da sizlere tavsiyem olabildiğince az süre ile borç para alın. Bu sayede faiz az ödeyin. Ayrıca 1 ayı da geçirmeyin.

2. EL EŞYA SATIŞINI DEVREYE SOKUN

Bu özellikte düşük limitli para bulmak için düşünebileceğiniz bir husus. Evinizde fazladan tablet, akıllı telefon, led tv, vb. değerli olan ürünler var ise bunları letgo veya sahibinden.com gibi 2. el satış yerlerinde nakite çevirebilirsiniz. Ama burada hemen satış yapılmasını istiyorsanız, fiyatını biraz uygun yapmalısınız. Bu şekilde 3 -5 güne 10 bin liraya yakın para toplayabilirsiniz.

ARKADAŞLAR VE AKRABALAR

Dilerseniz arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı da yoklayabilirsiniz. Bu madde çok zor. Çünkü bu zamanda borç verecek akraba kalmadı desek yalan olmaz. Ama yinede şansınızı deneyin. Biraz ezilip büzüleceksiniz ama başkada çare yok. Varsa varlıklı ve nazızın geçtiği tanıdıklarınız, uzun vadeli 3 ay veya 6 ay vadeli borç para isteyebilirsiniz. Bu para faizsiz oluyor. İşin güzel yanı da burası zaten. Birde 6 ay para isteyen olmuyor. Bu en iyi maddelerden birisi. Lakin başta da dediğim gibi bulabilirseniz.

KREDİ ÇEKEBİLİRSİNİZ

Sizlere para lazım. Bankalarda kredi vermek için can atıyor. Bu yöntemde kimseye minnet etmezsiniz. Ama faiz ödersiniz. Aylık taksitlerle de borcunuzu ödersiniz. Ama bankalar her ne kadar kredi vermek için can atsa da, kredi notunuzun iyi olmasını, kredi sicilinizde problem olmamasını ve aylık düzenli bir gelirinizin olmasını isterler. Kimisi de bu şartları yerine getiremeyince elbetteki kredi alamazlar. Bizler yinede bu maddenin olduğunun da altını çizmiş olduk.

GAYRİMENKUL SATIŞI YAPABİLİRSİNİZ

Gayrimenkul satışı da yapabilirsiniz. Buna ev, arsa, dükkan gibi mallarınızı örnek olarak gösterebiliriz. Lakin hemen satış yapabilmek için bu menkulleri fiyatının altında satışa sunmalısınız. Örneğin 120 bin liralık bir evi 105 bin liraya hemen anında elinizden çıkarabilirsiniz. Birde bunun gibi araba satışını da düşünebilirsiniz. Arabanızın değeri 35 bin liradır. 30 bin liraya verdiniz mi, hemen aynı gün istediğiniz galericiye satarsınız.

Bir cevap yazın