Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır? İşlemleri ve Ücreti

Kuveyt Türk hesap açma başvurusu için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu makale içerisinde hesap açmak için gerekli işlemleri, açabileceğiniz hesap türleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kuveyt Türk Bankasında vadesiz bir hesaba sahip olarak, tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Özel cari hesap sayesinde para transferlerini yapabileceğiniz gibi kredi, kredi kartı ödemelerini, fatura, döviz, altın alım satım gibi birçok işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk bankasının en dikkat çekici özelliği ise, bünyesinde açılan mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti talep etmeyen bankalar arasında yer almasıdır.

Kuveyt Türk Bankasında Açılabilecek Hesap Türleri

Bankada açılabilecek olan hesap türleri arasında cari hesaplar, altın hesapları, katılma hesapları, yatırım hesabı, Bizim Toprak Hesabı ve diğer kıymetli maden hesapları yer alıyor.

Bankanın cari hesapları, vadesiz olarak açılan ve kar payı olmayan TL, Döviz(Dolar, Euro gibi) ve kıymetli maden cinsinden mevduat ürünleridir. Bu hesaplar aynı zamanda tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz ve ilk hesap açma başvurusunun yapıldığı üründür.

Kuveyt Türk altın hesabı ise müşterilerinin birikimlerini altın olarak değerlendirmelerini sağlayan mevduat hesabıdır. Bu hesabın bir başka özelliği, hesap sahibinin istediği zaman bankanın tüm şubelerinden fiziki olarak gram olarak çekebilmesidir.

Bilindiği üzere Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır. Ürünleri arasında yer alan katılma hesapları sayesinde müşterilerinin birikimlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda büyümesini de sağlamaktadır.

Bankanın yatırım hesabı sayesinde banka müşterileri, tüm birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirerek, ürünlerin alımı ve satımını gerçekleştirebilmektedirler.

Bankanın diğer bir ürünü olan diğer kıymetli maden hesapları ile platin ve gümüş alım ve satımı yapabilmektedirler.

Kuveyt Türk hesap açma başvurusu iki farklı kanaldan yapılabilmektedir.  Banka şubesine gitmek ve dijital bankacılık platformu üzerinden online olarak başvuru yapmak. Bunları sırayla inceleyelim.

Kuveyt Türk Şubesinden Hesap Açma İşlemleri

Size en yakın banka şubesinde giderek, müşteri danışmanınızla Kuveyt Türk hesap açma işlemini başlatabilirsiniz.  Başvurunuz sırasında aşağıda bulunan belgelerin yanınızda bulunması gerekmektedir.

 • C. kimlik cüzdanı, pasaport veya T.C. sürücü belgesi
 • İkametgah veya son 3 aylık fatura örneği

Banka şubesinde hemen hesabınız aktif hale getirilecektir. Ayrıca sonradan size hesabınıza rahat ulaşabilmeniz için birde Kuveyt Türk banka kartı verilecektir.

Bankada daha önceden açılmış bir mevduat hesabınız bulunuyorsa, yukarıda bahsettiğimiz altın hesabı, döviz hesabı, yatırım hesabı gibi ürünleri açmak için belgelere ihtiyacınız bulunmamaktadır. Banka şubesinden, internet şubesinden veya mobil bankacılıktan bu hesaplar kendinizde açabilirsiniz.

Kuveyt Türk Online İnternetten Hesap Açma İşlemleri

Kuveyt Türk Bankasının dijital kanalı olan Senin Bankan(seninbankan.com.tr) sitesi üzerinden, internetten online olarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Site içinde bulunan formu doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuz takdirde, müşteri temsilcisi en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. Sizden müsait bir zamanınız için randevu isteyecek ve adresinizde ziyarete gelecektir.

Gelen müşteri temsilcisi imzanızı alıp size banka kartını teslim ettikten sonra başvuru etkinleştirilmekte ve size SMS ile haber verilmektedir. Bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine cep telefonunuza gelen SMS de yer alan şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma Yaşı

Ülkemizdeki çoğu bankada olduğu gibi Kuveyt Türk bankasında da hesap sahibi olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlamıyorsanız bankada hesap açma yaşı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma Ücreti

Başta da belirttiğimiz gibi Kuveyt Türk hesap açma başvurusu ve sonrasında herhangi bir ücret talep etmeyen bankalar arasında yer almaktadır. Çoğu banka hesap açılışında ücret almadığı halde, hesap işletim ücreti adı altında müşterilerinden yıllık olarak para kesmektedir. Kuveyt Türk müşterilerinden ücreti talep etmemektedir. Eğer bir devlet bankasıyla çalışmayı düşünüyorsanız Ziraat hesap açma başvurusu yazısına bakarak bilgi alabilirsiniz.

Odeabank Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler

Odeabank hesap açma başvurusu yapmak çok kolay. Odeabank’ta hesap TL veya döviz cinsinden, vadeli veya vadesiz hesap açarak birikim yapabilirsiniz. Aynı zamanda tüm ödemelerinizi açılacak olan hesaptan gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank’ta açtıracağınız vadesiz mevduat hesabı sayesinde nakit taşıma derdiniz kalmıyor. Tüm ödemelerinizi hızlı bir şekilde banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bankacılık işlemlerinizi bulunduğunuz yerden şubeye gitmeden, internet şubesinden, mobil uygulamadan, sms ve telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kanalları kullanarak anında hesap sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TL, döviz ve altın cinsinden vadesiz mevduat hesabında birikimlerinizi belirlenen faiz oranları ile güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Güncel hoş geldin faizi ve faiz oranları hesaplama bilgisine bankanın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz açtırmış olduğunuz vadeli hesaba bağlı Odeabank ek hesap sayesinde, bankada yeterli miktarda paranız olmasa bile limitler dahilinde ödemelerinizi yapabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Odeabank’ta Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Odeabank’ta bir hesabınız bulunmuyorsa iki şekilde vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Bunlardan ilki size en yakın Odeabank şubesine giderek hesap açma başvurusu yapmak olacaktır. Yeni hesap açılışı için aşağıda belirtilen belgelerin yanınızda bulunması gerekmektedir.

 • C. Kimlik Numarasının bulunduğu belge (Nufus cüzdanı, ehliyet, pasaport)
 • Adresinizin teyit belgesi
 • Bankacılık Hizmet Sözleşmesi (Doldurularak imzalanacak)

Banka şubesinde müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme neticesinde hesap açma başvurunuzun alındığı gün hemen vadesiz hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bir Odeabank banka kartı istiyorsanız, belirttiğiniz adrese 10 gün içerisinde kurye vasıtasıyla gönderilecektir. Bu bankamatik kartıyla şubeye gitmeden para çekme, yatırma işleminin yanında hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

Odeabank İnternetten Banka Hesabı Açma

Odeabank internet sitesinde veya mobil uygulama üzerinde yer alan Müşteri Ol Formunu doldurarak Oksijen hesabı açabilirsiniz. Odeabank’ta Oksijen hesabı açtığınızda otomatik olarak adınıza vadesiz hesaba sahip olacaksınız. Bu formu doldurduktan sonra iletişim merkezinden bilgilerinizin teyidi için aranacaksınız. Sonrasında bulunduğunuz yere gelinerek imzanızalınacaktır.

Odeabank Vadeli  Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

Odeabank’ta vadeli mevduat hesabı açabilmek için öncelikle bir vadesiz hesaba sahip olmanız yani Odeabank müşterisi olmanız gerekmektedir. İnternet şubesi, telefon bankacılığı veya mobil uygulama kullanarak TL, Dolar, Euro veya Altın hesabı açabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Faiz oranları ve Hesap Özellikleri

Odeabank Oksijen hesap, banka tarafından belirlenen faiz oranlarına sahip mevduat hesabıdır. Oksijen hesap sahipleri gün içerisinde birikimlerini istediği şekilde harcayabilir. Gün sonunda ise TL, Dolar ve Euro cinsinden para birimiyle gecelik mevduat hesabında otomatik olarak değerlendirebilmektedir.

Odeabank Hesap Açma Yaş Sınırı Var mı?

Tüm bankalarda hesap açmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşından büyükseniz Odeabank’ta sorunsuz şekilde, gerekli belgeleri sağlayarak hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yaş sınırını karşılamıyorsanız, yasal varisiniz olan ebeveynlerinizle birlikte banka şubesine gitmeniz gerekir. Bu konuda geniş bilgiye, 18 yaş altı hesap açma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Odeabank Hesap Açma Ücreti Alıyor mu?

Odeabank, vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açabilmek için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Gerekli şartları sağladığınızda, yukarıda belirttiğimiz belgeler ile birlikte herhangi bir Odeabank şubesine giderek banka hesabı açtırabilirsiniz.

Başka bir bankada hesap açmayı düşünüyorsanız Denizbank hesap açma başvurusu ilginizi çekebilir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Kolay ve Hızlı Yöntemleri

Birikimlerinizi güvenli bir şekilde tutmak, istediğiniz zaman kolayca ulaşabilmek istiyorsanız Ziraat Bankası mevduat hesaplarından yararlanabilirsiniz.  Bankada hesap açarak yurt içinde yaygın bir şube ve ATM ağından faydalanarak dilediğiniz zaman paranızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası hesap açma yöntemlerinin yanında hesap çeşitleri hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Hesap Açma Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat hesap açmak için, en yakın banka şubesine başvurabileceğiniz gibi internet sitesinde bulunan formu doldurarak online hesap açma başvurusu yapabilirsiniz. Ya da Ziraat çağrı merkezini arayarak karşınıza çıkan müşteri temsilcisi yardımıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Banka şubesinden yapacağınız Ziraat hesap açma işlemi sonucunda temsilcinin size vereceği evrakları imzalamanız sonrasında vadesiz hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.  İnternetten veya çağrı merkezi kullanarak yapacağınız başvuru sonrasında Ziraat vadeli hesap açma işlemini tamamlamak için en yakın banka şubesine gitmeniz ve evrakları imzalamanız gerekebilmektedir.

Eğer bankada vadesiz bir mevduat hesabınız mevcutsa, vadesiz, vadeli, yatırım, döviz, altın gibi mevduat hesaplarını online olarak hemen açabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap açma işleminizi internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden hemen yapabilirsiniz.

ziraat bankası hesap açma

Ziraat Bankası Hesap Açma İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankası’nda hesap vadesiz TL hesabı açmak istediğinizde sizden sadece kimlik istenmektedir. İnternetten online, çağrı merkezinden veya banka şubesinden hesap açtırmak istediğinizde elinizde sadece TC kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınızın yanınızda olması yeterli olacaktır.

Ziraat Hesap Açma Yaş Sınırı Var mıdır?

Ziraat Bankası hesap açma yaş olarak sınırı vardır ve 18 dir. Bankada herhangi bir şekilde hesap açtırmak isteyenler 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Peki ya daha küçük olan kişiler ne yapacak? Bu durumda 18 yaşını doldurmamış bireyler bankaya giderken yanlarında ebeveynlerini götürerek Ziraat Büyüyen Çocuk Fonu hesabı açabilirler. Ziraat Bankası bu özelliğiyle 18 yaş altı hesap açan bankalar arasında yer alıyor. Bu hesapla birlikte küçükler hesaplarında birikim yapabiliyor.

Devletten burs veya kredi alan üniversiteli bireylerde ise yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu durumda KYK burs veya kredi ücretini ziraat bankası aracılığı ile yatıracağından, hak sahipleri adına Ziraat Bankası hesap kartı açma başvurusu otomatik yapılacak ve kullanılacak olan bankamatik kartı adrese gönderilecektir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti Varmı?

Ziraat Bankası’nda vadeli TL hesabı açma için herhangi bir ücret istememektedir. Buna karşı vadeli mevduat hesaplarında, yabancı para veya birikim hesapları için belirli bir en düşük bakiye hesapta olma gerekliliği gibi bir şart talep edebilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Mevduat Hesapları Hangileridir?

Banka finansal mevduat ürünleri arasında bir çok hesap çeşitlerine sahiptir. Bunlar vadesiz hesapla, vadeli hesaplar ve altın hesapları olarak sıralanabilir. Hepsine kısaca göz atalım.

Ziraat Bankası Vadesiz Hesap: Herhangi bir bankada mevduat hesabı açabilmeniz için gerekli olan ilk ürün vadesiz hesap olacaktır. Ziraat bankası vadesiz hesap açma konusunu yukarıda anlatmıştık. Bankanın Vadeli hesapları arasında;

 • Vadesiz TL hesap,
 • Başak hesap,
 • Vadesiz yabancı para hesap bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Çeşitleri: Ziraat bankası vadeli hesapları iki kısımdan oluşmaktadır. Bunlardan ilki TL para birimi vadeli mevduat hesap çeşitleri, diğeri ise döviz cinsinden (dolar, Euro, sterlin gibi) vadeli mevduat hesap çeşitleridir.

Vadeli TL Hesap Çeşitleri:

 • Vadeli TL Hesabı
 • Enflasyona Endeksli Ürünleri
 • Birikimli TL Mevduat Hesabı
 • Çeyiz Hesabı
 • Vefalı Hesap
 • Konut Hesabı
 • Dönem Ödemeli TL Mevduat Hesabı

Vadeli Döviz Hesap Çeşitleri:

 • Vefalı Döviz Hesabı
 • Vadeli Yabancı Para Hesabı
 • Birikimli Döviz Hesabı
 • Dönem Ödemeli Döviz Hesabı

Ziraat Bankası Altın Yatırım Hesap Çeşitleri: Bankada altın hesabı açarak gram cinsinden yatırım yapabilirsiniz. Bu sayede altınlarınızı güvenilir, çalınma ve kaybolma riski olmadan banka hesabında biriktirebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Açma Başvurusu Artık Çok Kolay

Tüm bankacılık işlemlerinizi Yapı Kredi üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle Yapı Kredi hesap açma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi vadesiz, vadeli, maaş, döviz, altın gibi hesapların açılması için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası vadesiz hesap sahibi olarak bir çok bankacılık işlemini banka şubesinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan veya telefon bankacılığından kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankada vadesiz bir hesap açarak, bu hesaba bağlı vadeli, döviz, altın gibi yatırım hesaplarını da istediğiniz zaman anında açabilirsiniz.

Banka hesabı açıldıktan sonra size verilecek olan kart sayesinde yanınızda nakit para taşımanıza gerek kalmaz. Tüm ihtiyaçlarınızı bu kartla sağlayabilirsiniz. Banka ATM lerinden para yatırabilir yada çekebilir, alışverişlerinizde para yerine banka kartınızı kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi hesap açma işlemi için birkaç başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bunları tek tek inceleyelim.

Banka Şubesinden Yapı Kredi Hesabı Açma

Bankada bir hesaba sahip olabilmeniz için en basit yöntem, size en yakın Yapı Kredi Banka şubesine gitmek ve isteğinizi belirtmektir. Banka şubesinde müşteri temsilcisi Bankacılık Hizmet Sözleşmesini imzalatarak hesap açılışını gerçekleştirecektir. Hesap açılışından sonraki günlerde bankamatiklerde kullanabileceğiniz banka kartı isteğinize bağlı olarak adresinize veya şubenize gelecektir.

Yapı Kredi hesap açma başvurusu sırasında, hesaba bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açılışı içinde başvurabilirsiniz. Yapı Kredi esnek hesap ismiyle bilinen bu ek hesap ürünü sayesinde hesabınızda para olmasa bile size verilen limitlerde harcama veya nakit çekimi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi aynı zamanda elemanlarının maaşlarını banka üzerinden veren firmalar içinde maaş hesabı açmaktadır. Her bir çalışan için Yapı Kredi maaş hesabı açma başvurusu gerçekleştirmektedir.

Şubeye Gitmeden Yapı Kredi Hesap Açma

Yapı Kredi şubeye gitmeden internetten hesap açma işlemine izin veren bankalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peki Yapı Kredi online hesap açma başvurusu nasıl yapılır? Bunun için öncelikle cep telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek internetten hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Öncelikle Yapı Kredi Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı çalıştırdığınızda Yapı Kredili Olmak İstiyorum seçeneğini tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekrana TC Kimlik Numarası ve cep telefonunuzu yazın. Cep telefonunuza gelen mesajındaki şifreyi ekrana yazıp onaylayın.
 • Daha sonra sizden istenilen kişisel ve kimlik bilgilerini doğru şekilde ekrana girin.
 • Bu aşamadan sonra sizden mobil bankacılık giriş şifresi belirlemeniz istenecektir. Şifrenizi iki kez girerek onaylayın.
 • Sonraki ekranda Vadesiz hesap ve istiyorsanız TLcard banka kartı istediğinizi belirtin. Sözleşmeleri okuduktan sonra devam linkine tıklayın.
 • Bu aşamada görüntülü işlem asistanına bağlanarak kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi hesap açma başvurunuz alınmış olacaktır.

Banka belirttiğiniz adrese TLcard ve müşteri beyan formunu gönderecektir. Bu formu imzaladıktan sonra Yapı Kredi hesabı hemen açılacaktır.

Yapı Kredi Hesap Açma İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi bankasında bir hesap sahibi olmak için üzerinde T.C. kimlik numarasının bulundığu nüfus cüzdanı, güncel adres bilgisi ve cep telefonu gerekmektedir. Tüm başvuru yöntemlerinde bu bilgiler istenmektedir. Ayrıca hesap açmak için Bankacılık Hizmet Sözleşmesi mutlaka imzalanması gerekmektedir.

Yapı Kredi Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Yapı Kredi bankasında hesap sahibi olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hesap açılışından sonra bankacılık işlemleri için ücret alınmaktadır. Bu ücretler hakkında bilgiye bankanın resmi internet sitesinden ulaşabileceğiniz gibi telefon bankacılığından da bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Açma Yaşı Sınırlı mı?

Ülkemizde bir çok bankada hesap açmak için on sekiz yaş sınırı bulunmaktadır. Fakat bazı bankalar 18 yaş altı banka hesabı açma işlemini gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi Bankası da çocuklar için bu imkanı sağlamaktadır. On sekiz yaş altı bireyler velisi ile birlikte banka şubesine giderek hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi, 24 yaşından küçük ve öğrenci olanlara birde Play TLcard adıyla banka kartı alma imkanı sağlıyor. Bu kart sayesinde çoğu bankacılık işlemleri kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Yapı Kredi Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Yapı kredi hesap kapatma işlemi banka şubelerinden ve internet bankacılığından yapılabilmektedir. Vadesiz hesap kapatma talebini en yakın banka şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından hesap kapatma talebini ise, Hesaplarım menüsü altında bulunan Vadesiz Hesaplarıma girdikten sonra İşlemler menüsünde bulunan Hesap Kapatma Talebini onaylayarak gerçekleştirebilirsiniz.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açan ve Banka Kartı Veren Bankalar

18 yaş altı banka kartı veren birçok banka bulunuyor. Bu bankalar 18 yaşından küçüklere banka hesabı açarken aynı zamanda hesaplarındaki parayı kullanmaları için onlara banka kartı veya kredi kartı sağlıyor.

Bankaların çoğunluğunda hesap açmak için yaş sınırı bulunuyor.  Fakat bazı bankalar 18 yaşında küçüklere banka hesabı açma imkanı sağlıyor. Bu sayede gençler harçlıklarından biriktirdiği paraları bankada değerlendirebiliyor. Ayrıca gençler parayı nasıl kullanabileceklerini öğrenme imkanına da sahip oluyorlar.

18 Yaşından Altı Banka Hesabı Açmak İçin Gerekenler

18 yaşından küçük olan gençler bankaya velileri ile birlikte giderek hesap açabiliyor. Velisiz olarak 18 yaşını geçmemiş gençler hesap açamıyorlar. Genellikle çocuklarının gelecekleri için birikim yapmak isteyen, çocukları öğrenci olan veya çocuklarına şimdiden birikim yapmayı öğretmek isteyen aileler bu yönteme başvuruyorlar.

Bankalar küçükler için açılan bu hesaplara bağlı olan, isteklerine göre banka kartı veya kredi kartı verebiliyor. Gelen kart ile gençler hesaplarına istedikleri zaman erişebilirken, para yatırma ve çekme işlemlerini de kendileri yapabiliyorlar.

18 Yaş Altı Banka Hesabı Açmaya İzin Veren Bankalar

18 yaş altında banka kartına sahip olabilmek için öncelikle bir bankada hesap açılması gerekiyor. Yazımızın devamında 18 yaş altı banka hesabı açma başvurusu kabul eden bankaların listesini vereceğiz.

İş Bankası İlk İmza Hesabı

12-18 yaş aralığında olanlar için İş Bankası ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor. İlk imza hesabı olarak tanımlanan bu hesap ile birlikte özel olarak tasarlanmış bir banka kartı veriliyor. Bu bankamatik kartı sayesinde nakit taşımadan tüm alışverişler yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Büyüyen Çocuk Fonu

Ziraat Bankası 18 yaş altıda çocukların birikim yapabilmesi için hesap açılması olanağı sağlıyor. Onlara özel olarak hazırlanmış Büyüyen Çocuk Fonu hesabı sayesinde reşit olana kadar tüm para hesaplarında fonda toplanıyor. Hesap sahibi 18 yaşını doldurduktan sonra bankacılık hizmetlerini kullanmaya başlayabiliyor. Ziraat hesap açma yazısında nasıl hesap açıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Banka Hesabı

Kuveyt Türk, 18 yaş altına velisi ile birlikte hesap açan bankalardan birisi durumundadır. Hesap açılışından sonra alışverişlerde kullanılabilen bir banka kartı veriyor. Kart için herhangi bir ücret talep etmiyor. Daha ayrıntılı bilgiye Kuveyt Türk hesap açma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akbank exi26 Hesap

Akbank 16-18 yaş aralığındaki gençler için exi26 seçeneğini sunuyor. Gençlere özel olarak tasarlanmış banka kartı bir çok avantajını da yanında getiriyor. Öğrencilere özel fırsat ve kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.

Yapı Kredi Play TLcard Banka Kartı

Yapı Kredi 24 yaşından küçük ve öğrenci olanlara Play TLcard isminde banka kartı alma seçeneği sunuyor. Bu banka kartı sayesinde gençler her türlü bankacılık işlemlerini kendileri gerçekleştirebiliyor. Banka kartıyla vadesiz hesaplarından para yatırma ve çekme işlemini yapabilirken, internetten alışverişleri de rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar. Bir çok kampanya ve fırsatlarla gelen banka kartı, gençlerin öğrencilik hayatları boyunca vadesiz hesaplarında işletim ücreti alınmıyor. 24 yaşından küçük öğrenciler kendilerine en yakın şubeye öğrenci belgesi ile giderek Yapı Kredi hesap açma işlemini gerçekleştirerek Play TLcard sahibi olabilirler.

ING Turuncu Çocuk Hesabı

Çocuklar adına açılabilen ING Turuncu Çocuk Hesabı sayesinde düzenli bir birikim yapma imkanı sağlıyor. Belirli bir faize sahip bu hesabı açabilmek için herhangi bir alt limit bulunmuyor. ING Turuncu Çocuk Hesabına istenildiği zaman para yatırılabildiği gibi her zaman parada çekilebiliyor. Ayrıca ING vadesiz hesap ve ING kredi karından çocuk hesabına düzenli ödeme talimatı da verilebiliyor.

TEB Global Genç Hesabı

TEB, 18 yaş altı hesap açma işlemini gerçekleştiren bankalardan biridir. Bankanın ürünlerinden Global Genç Hesap sayesinde 25 yaş altı çocuklar için birikim yapılabiliyor. Bu hesap aynı zamanda günlük vadeli mevduat hesabı özelliğini taşıyor. Ayrıca 12 yaşından itibaren yaş gurubuna göre farklı limitlerde banka kartı kullanımına izin veriyor.

Vakıfbank Genç Bankomat Kart

Vakıfbank Bankomat Kart 24 yaş altı çocuk ve gençler için tasarlanmış. Kişiye özel olarak verilen şifre sayesinde banka kartı alışverişlerden nakit çekimine kadar kullanılabiliyor. Bankomat Kart sahipleri kart içerisinde bulunan tutar kadar nakit para çekebiliyor.

Denizbank Hesap Açma İşlemi En Kolay Nasıl Yapılır

Denizbank hesap açma başvurusu yaparak, ihtiyacınız olan tüm bankacılık işlemlerini çok kolay yapabileceğiniz bir vadesiz hesaba sahip olabilirsiniz. Açılacak bu hesapla EFT, havale yapabilir, kredi kartı borcu, fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı gibi bir çok işlemi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank yeni hesap açılışından sonra size verilecek bankamatik kartını, yanınızda nakit taşıma gereksinimi olmadan tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Banka kartıyla tüm ATM’lerden günük limit dahilinde ihtiyacınız olan parayı hesabınızdan çekebilirsiniz.

Denizbank Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank vadesiz hesap başvurusu yapmak için size en yakın banka şubesine uğramanız gerekmektedir. Bankada bulunan müşteri temsilcisine hesap açma isteğinizi belirtmeniz sonucunda gerekli işlemler başlatılarak en kısa sürede hesap sahibi olmanız sağlanacaktır.

Eğer bir Denizbank hesap sahibi iseniz, vadeli, altın, döviz gibi mevduat hesaplarını banka şubelerinden, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı kullanarak açabilirsiniz.

Henüz bankada hiç hesabınız yok ve vadeli hesap açtırmak istiyorsanız bankanın vadeli hesap mevduat hesabı başvuru formunu kullanabilir yada Denizbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Denizbank Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Banka hesabı açtırmak için banka sizden bir takım bilgiler istemektedir. Yeni hesap açılışında banka şubesine giderken mutlaka T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyetinizi yanınızda bulundurun. Bunun haricinde ikame ettiğiniz adres bilgisi ve bankanın size ulaşabileceği iletişim bilgileri de gerekmektedir.

Bankada hesap açılışı gerçekleştikten belli bir süre sonra alışveriş ve para yatırma/çekme işlemlerinde kullanabileceğiniz ATM kartı tercihinize göre adresinize veya şubeye gelecektir. Kartın ulaşma süresi yaklaşık olarak 10 gündür. Daha fazla bilgiye müşteri temsilcisinden ulaşabilirsiniz. Gelecek olan Denizbank hesap kartı internetten alışverişe açarak online alışverişlerinizde kullanmanız mümkün olacaktır.

Denizbank müşterilerinden hesap açılışında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bankacılık işlemleri için önceden belirlenen miktarlarda ücret alınabilmektedir.

Denizbank Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

Denizbank mevduat ürünleri arasında bir çok vadeli ve vadesiz hesap çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz zaman vadeli ve vadesiz altın hesabı açabileceğiniz gibi dolar, Euro gibi yabancı para biriminde vadesiz ve vadeli hesap veya hisse senedi hesabına sahip olabilirsiniz.

Mevduat hesabı açmak için banka şubelerini kullanabileceğiniz gibi internet bankacılığı ve Denizbank müşteri hizmetleri numarasından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Hep Yanınızda

Denizbank hesap açma işlemi sırasında veya daha sonradan bankacılık ürünlerinden olan kredili mevduat hesabına (KMH) başvuruda yapılabilmektedir. Denizbank kurtaran hesap açma başvurusu banka tarafından onaylanması durumunda belirli bir limit tanımlanır. Bu limiti hesabınızda para olmasa dahi her türlü havele, eft, alışveriş ve ödemelerinizde kullanabilirsiniz. Üstelik kurtaran hesaptan kullandığınız limiti istediğiniz takdirde 12 aya kadar taksitlendirme yapmanızda mümkündür.

Denizbank kurtaran hesap açma işlemi için banka şubesi, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı kullanılabildiği gibi bankaya mesaj atarak ta başvuru yapılabilmektedir. Bunun için cep telefonunun mesaj bölümünden KURTARAN boşluk T.C. kimlik numarası yazıp 3280 e gönderebilirsiniz.

Şekerbank Hesap Açma Başvurusu, Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank hesap açma başvurusu yaptıktan sonra açılan vadesiz mevduat hesabında bulunan paranızı şubeden veya kartınızla dilediğiniz zaman kullanabilir, düzenli olarak ödediğiniz faturalar için otomatik ödeme talimatı oluşturabilir, tüm bankacılık işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Şekerbank hesabında bulunan tasarruflarınız güvende olacaktır. Hesabınızda bulunan tasarruflara hızlıca ulaşabilmek için ATM kartı alabilirsiniz. Bankamatik kartınızla ATM lerden anında hesabınıza ulaşım sağlayarak, para çekme ve yatırma gibi bankacılık işlemlerini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank hesap açma başvurusu sırasında veya daha sonra açılacak olan internet şubesi kullanıcı hesabıyla tüm mevduat ürünlerine erişim sağlayabilirsiniz. Bankanın mobil uygulaması ve internet bankacılığına bu kullanıcı şifresi ile girebilir, bulunduğunuz yerden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Hesap Açma Başvurusu

Şekenbank hesap açma başvurusu, şu an sadece bankanın şubelerinde yapılabilmektedir. Banka hesabı açmak için en yakın şubeye başvurmanız ve müşteri temsilcisine isteğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Size en yakın Şekerbank şubesini öğrenmek için bankanın resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.

Hesap açma başvurusu sonrasında vadesiz hesap açılacaktır. Vadeli veya altın hesabı açmak için banka şubelerinden, internet bankacılığı, mobil bankacılık veya telefon bankacılığından yardım alabilirsiniz.

Şekerbank Mevduat Hesabı Açmak İçin İstenilen Belgeler

Şekerbank hesabı açmak için banka şubesine gittiğinizde evrak olarak  T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınızın ve ikametgah belgenizin bulunması yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi kimlik bilgileri, telefon ve adres gibi gerekli bilgileri aldıktan sonra formu doldurup imzalamanızı isteyecektir. Sonrasında başvurunuz tamamlanmış ve hesabınız açılmış olacaktır.

Şekerbank Hesap Açma Ücreti

Şekerbank, vadesiz hesap açmak isteyen müşterilerinden herhangi bir hesap açılış ücreti istememektedir. Sonradan istediğiniz taktirde yollanacak olan ATM kartı içinde ücret talep edilmemektedir. Yalnız bankacılık hizmetlerini kullanırken önceden belirlenen bir takım ücretler bulunur. Bu ücretlere Şekerbank internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Hesap Kapatma İçin Yapılaması Gerekenler

Şekerbank hesap kapatma işlemi için banka şubelerini, internet bankacılığı, mobil uygulama bankacılığı veya Şekerbank çağrı merkezini kullanabilirsiniz. Kapatma başvurusu sonrasında onay alındıktan sonra işleminiz gerçekleştirilecektir.

Fibabanka Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Fibabanka hesap açma başvurusu, banka şubelerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda internet sitesinde bulunan formu doldurarak ta gerçekleştirilebilmektedir. Vadesiz, vadeli, döviz, altın, yatırım gibi bir çok mevduat hesaba sahip bankada hesap açmak ile ilgili merak edilen tüm bilgilere yazının devamında bulabilirsiniz.

Fibabanka bireysel ve ticari olarak hizmet vermektedir. Ülkemizde hemen hemen tüm şehirlerinde banka şubesi bulunan Fibabanka, gerek mevduat hesapları gerekse ATM ağı ile müşterilerinin tüm bankacılık işlemlerine hızlı, güvenilir ve sorunsuz şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Fibabanka Hesap Açma Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Fibabanka vedesiz hesap açma işlemi üç türlü yapılabilmektedir. Bunlardan ilki banka şubelerinden işlem yaparak vadesiz hesap açma, telefon bankacılğ kullanarak hesap açımı ve internet sitesi aracılığıyla hesap açma işlemidir. Bankada daha önceden hesabı bulunan kişiler ise, bankanın sunmuş olduğu diğer mevduat hesaplarını şubeden, Fibabanka çağrı merkezinden veya internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden rahatlıkla yapabilmektedirler.

Fibabanka Şubesinden Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesinden vadesiz Fibabanka hesap açma müracaatı gerçekleşebilmektedir. Yapılması gereken en yakın şubeye gidip ilgili müşteri temsilcisine başvurmak olacaktır. Müşteri danışmanı ile birlikte vadesiz hesap başvuru formu doldurulduktan sonra hesap açma işlemi gerçekleşmiş olur.

Fibabanka hesabı açmak için belge olarak sadece üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı istemektedir. Bu nedenle banka şubesine giderken mutlaka kimlik kartınızı yanınızda bulundurun.

Banka hesabı açılırken aynı zamanda ATM makinalarında kullanmak üzere bankamatik kartı isteyebilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerinizi internet ve mobil bankacılık üzerinden yapmak istiyorsanız başvuru sırasında bunu da belirtmeyi unutmayınız.

fibabanka hesap açma internetten online

Fibabanka İnternetten Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka banka hesabı başvurusunu internet üzerinden yapılmasını sağlamak amacıyla internet sitesine bir başvuru formu koymuş. Fibabanka.com.tr resmi internet sitesinde ana sayfada bulunan Fibabanka müşterisi olmak istiyorum linkine tıklandığında bu forma ulaşmak mümkün.

İnternetten vadesiz hesap açma 3 aşamada gerçekleşmektedir. İlk olarak karşınıza çıkan ekranda TC numaranızı ve telefon numaranızı başından sıfır olmadan girilmesi gerekir. Bilgilendirme metni okunduktan sonra gerekli işaretleme yapılarak devam et butonuna tıklanır.

Bundan sonraki hesap açma aşamasında ise, cep telefonuna gelen mesajda bulunan şifreyi karşınızdaki ekrana girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında talimatlara uyarak internetten hesap açma başvurusu işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Fibabanka Telefon Bankacılığı Kullanarak Hesap Açma

Fibabanka telefon bankaclığıyla 7/24 tüm işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Fibabanka müşteri hizmetleri için bankanın 0850 222 77 77 ve 444 88 88 numaralı çağrı merkezi telefonları kullanılabilmektedir. Müşteri hizmetleri arandığında müşteri temsilcisiyle görüşerek hesap açma başvurusunu gerçekleştirilebilmektedir.

Fibabanka Hesap Açma Ücreti Var mıdır?

Fibabanka vadesiz hesap açma işlemi için hiçbir ücret talep etmemektedir. Buna rağmen diğer mevduat ürünleri için hesapta belirli bir miktarda para olmasını isteyebilir. Zaman içerisinde politikalarında değişiklik yapabilirler. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için en yakın şubeden veya telefon bankacılığı üzerinden müşteri danışmanından bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka Hesabı Açma Yaşı Kaçtır?

Hemen hemen tüm bankalarda olduğu gibi Fibabanka hesabı açma yaş sınırı 18 dir. Ülkemizde çoğu banka 18 altı yaşa sahip kişiler için hesap açmaya izin vermemektedir.

Bazı bankalar ise ebeveynleri ile birlikte gelen 18 yaşını doldurmamış kişilere hesap açabilmektedir. Bunlardan biri olan Ziraat Bankası hesap açma konusunda belirtmiştik.

Fibabanka Mevduat Ürünleri Nelerdir, Nasıl Açılır?

Fibabanka mevduat ürünleri arasında Kiraz hesap, vadesiz, vadeli, altın, döviz ve yatırım hesapları bulunmaktadır.  İlk hesap açılışında açılan mevduat ürünü vadesiz hesap olmaktadır. Fibabanka müşterileri bünyesinde bulunan diğer hesap açılışlarını internet üzerinden yapabilirler. Bunun için internet bankacılığı hesabına giriş yapıldıktan sonra hesap açma bağlantısını takip etmek yeterli olacaktır.

Bebek Hesabı Nasıl, Hangi Bankadan Açılır?

Bebek için hesap açma, onun adına geleceği birikim yapma birçok anne ve babanın daha ilk günden beri yapmaya başladığı bir yatırımdır. Daha bebek doğmadan onun için bir şeyler yapma çabaları, biraz daha büyüdükten sonra onun geleceğinde kullanmak için birikim yapma çabasına dönüşür.

Son zamanlarda bireyler, bankaları kredi çekmek ya da kredi kartları gibi çeşitli nedenlerle kullanmakta olsa da birçok kişide yatırım amacı ile bankaların kapısını aşındırmaktadır. Bugün özellikle yeni anne baba olan bireyler bebekleri için güzel bir gelecek yaratmak adına bankalar aracılığı ile yatırım yapmaktadır.

Birikim yapmak her birey için bir nebze önemli olduğu kadar anne ve babalar içinde aynı öneme sahiptir. Son zamanların da en çok tercih edilen konularından bir tanesi bebekler için yapılan hesaplardır. Burada ki amaç bebeklerin büyüdükleri zaman eğitimleri için ya da rahat bir yaşam standardı elde etmeleri amacı ile bu hesapları açtırmaktadır. Bankalarda bu isteklerin farkında olarak bu alanda yeni kampanyalar ve programlar geliştirmektedir.

Bebek sahibi olduğunu zaman banka hesabı açmak için ve onun geleceğine dair yatırımlar yapmak için herhangi bir bankada birikim hesapları açtırabilirsiniz. Bankalar birçoğu da anne ve babalar için bu birikim hesaplarını sunmaktadır.

Bireylerin çocukları için yaptığı yatırımlar genelde parayı altın veya dövize çevirerek yastık altı diye tabir edilen saklamak oluyor. Bazı bankalar bebek için hesap açma işlemine ürünlerinde yer vererek anne ve babaların paralarını bankada biriktirebilmelerine olanak sağlıyor.

Bebekler için banka hesabı sayesinde birikimler hem daha güvenli oluyor hem de zaman içerisinde kendi kendine artarak büyüyor. Genelde bankaların bebek hesabı açma yaşı 0 ile 17 oluyor. Aşağıda bebek hesabı açan bankaların listesini inceleyeceğiz. Sizce çocuğum için birikim hesabı açmak istiyorum diyorsanız bu listeyi mutlaka inceleyin.

Akbank Kumbaralı Mevduat Hesabı

Akbank anne ve babaların Kumbaralı Mevduat Hesabı üzerinden bebeklerinin gelecekleri için doğru yatırım yapmalarını amaçlıyor. Bu hesap çocuğunuz ile doğru orantılı bir büyüme göstermektedir. Aynı zamanda bu hesap sayesinde çocuklarınızın da geleceklerine umut ışığı serpebilirsiniz.

Akbank Kumbaralı Mevduat Hesabı içinde iki farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi bankaya toplu halde bir para yatırarak bunu birikime bırakmak ya da her ay belli bir faiz üzerinden azar azar yatırımlar yaparak birikim elde etmeye çalışmaktır. Bunun yanı sıra hesabınızı Akbank şubelerinden açtırdıktan son kumbaranızı da alarak çocuğunuzun da ileri de para biriktirmesini sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı

Şekerbank tarafından, anne ve babaların çocuklarının geleceklerine yönelik yapacakları yatırımla doğrultusunda Şeker Çocuk Hesabı hizmeti sunmaktadır. Bu hesap sayesinde sadece Türk Lirası değil aynı zamanda Euro ve Amerikan Doları üzerinden de birikim yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

5 yıl kadar vade imkanı sunan bu hesaba aylık olarak yatırım yapmanız gereken en az tutar 50 Türk Lirası, 50 Euro ya da 50 Amerikan Doları şeklinde olmalıdır. En fazla yatırabileceğiniz tutar ise 5000 TL ya da 2 500 USD / EUR şeklinde olmalıdır. Fakat bu hesabı açtırırken sizler aylık yatırabileceğiniz tutarı en baştan belirleyebilirsiniz. Birikimleriniz de faiz oranlarına bağlı olarak değerlenmeye devam eder.

Bankada bulunan vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan düzenli olarak Şekerbank bebek hesabına ödeme talimatı verebilirsiniz. Eğer bankada hesabınız bulunmuyorsa Şekerbank hesap açma işlemini en yakın şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Akıllı Kumbara Hesabı

Garanti Bankası da Türkiye’de köklü hizmet veren özel bankalardan birisidir. Türkiye’de birçok vatandaşın müşterisi olduğu banka özellikle özel sektör alanında deneyim sahibi olan ve kaliteli hizmet sunan bir bankadır.

Garanti bankası bu kez de anne ve babaların çocukları için açtırmak istedikleri hesaplar için Geleceğe dönük bir hesap olarak Akıllı Kumbarayı sunmaktadır. Hem aile fertlerinin banka hesaplarına yatırım yapmasını sağlamakta hem de bankanın özel vermiş olduğu kumbaralar sayesinde çocukların küçük yaşta yatırım yapmaya alıştırılmaktadır.

Çocuklarınıza da küçük yaşta tasarruf eğitimi vermek için oldukça kullanışlı bir yöntem olduğunu da banka vaat etmektedir. Akıllı Kumbara almak için ise Garanti Gelecek Hesabı adlı hesap türünü açtırmanız gerekecektir. Bu sayede sizlere de banka tarafından özel kumbaralar hediye edilecektir. Bu kumbarayı ise hesap açtırmadan 54 TL gibi bir meblağa sahip olabilirsiniz. Sizde Garanti bebek hesabı ile onların geleceğine yatırım yapabilirsiniz.

Halk Bankası Büyüyen Çocuk Hesabı

Halk Bankasının ebeveynlere çocuklarının gelecekte yatırımlarını desteklemek amacı ile Büyüyen Çocuk Hesabı adı altında bir yatırım hesabı oluşturmaktadır. Bu hesap küçük yaştan itibaren çocukların büyüyene kadar hesapta yatırımlarını amaçlar. Bu hesapta ise birikimlerinizi en az 3 sene en fazla ise 10 sene vade için yaptırabilirsiniz. Hesabınıza ise aylık periyodlar ile ya da üç aylık periyodlarla para yatırabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Kumbara Hesabı

İş Bankası bebek hesabı 18 yaş altındaki çocuklar için velileri tarafından açılabilmektedir. Bir yandan çocuklar için mevduat hesabında birikim yapılırken diğer yandan gecelik mevduat faiziyle biriken paralarının artması sağlanıyor. Vadeli kumbara hesabından istenildiği zaman gün içinde para çekilebilmektedir.

Ziraat Bankası Büyüyen Çocuk Fonu

Ziraat Bankası 18 yaş aldı çocuklar için yatırım ürünleri arasında yer alan Büyüyen Çocuk Fonu ile büyüklerin onların geleceğine yatırım yapmasını sağlıyor. Dilerseniz onlar için Birikimli Mevduat hesabında da para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz için yapacağınız birikimleri Ziraat Bankası ile değerlendirmeyi düşünüyorsanız öncelikle bankada hesabınızın bulunması gerekiyor. Size en yakın şubeden Ziraat hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde bulunan 18 yaş altı banka hesabı yazısında bulunan bazı bankaları da inceleyebilirsiniz.