Kredi Portal

Fibabanka Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Fibabanka hesap açma başvurusu, banka şubelerinden yapılabildiği gibi aynı zamanda internet sitesinde bulunan formu doldurarak ta gerçekleştirilebilmektedir. Vadesiz, vadeli, döviz, altın, yatırım gibi bir çok mevduat hesaba sahip bankada hesap açmak ile ilgili merak edilen tüm bilgilere yazının devamında bulabilirsiniz.

Fibabanka bireysel ve ticari olarak hizmet vermektedir. Ülkemizde hemen hemen tüm şehirlerinde banka şubesi bulunan Fibabanka, gerek mevduat hesapları gerekse ATM ağı ile müşterilerinin tüm bankacılık işlemlerine hızlı, güvenilir ve sorunsuz şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Fibabanka Hesap Açma Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Fibabanka vedesiz hesap açma işlemi üç türlü yapılabilmektedir. Bunlardan ilki banka şubelerinden işlem yaparak vadesiz hesap açma, telefon bankacılğ kullanarak hesap açımı ve internet sitesi aracılığıyla hesap açma işlemidir. Bankada daha önceden hesabı bulunan kişiler ise, bankanın sunmuş olduğu diğer mevduat hesaplarını şubeden, Fibabanka çağrı merkezinden veya internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden rahatlıkla yapabilmektedirler.

Fibabanka Şubesinden Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka şubesinden vadesiz Fibabanka hesap açma müracaatı gerçekleşebilmektedir. Yapılması gereken en yakın şubeye gidip ilgili müşteri temsilcisine başvurmak olacaktır. Müşteri danışmanı ile birlikte vadesiz hesap başvuru formu doldurulduktan sonra hesap açma işlemi gerçekleşmiş olur.

Fibabanka hesabı açmak için belge olarak sadece üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı istemektedir. Bu nedenle banka şubesine giderken mutlaka kimlik kartınızı yanınızda bulundurun.

Banka hesabı açılırken aynı zamanda ATM makinalarında kullanmak üzere bankamatik kartı isteyebilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerinizi internet ve mobil bankacılık üzerinden yapmak istiyorsanız başvuru sırasında bunu da belirtmeyi unutmayınız.

 

Fibabanka İnternetten Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka banka hesabı başvurusunu internet üzerinden yapılmasını sağlamak amacıyla internet sitesine bir başvuru formu koymuş. Fibabanka.com.tr resmi internet sitesinde ana sayfada bulunan Fibabanka müşterisi olmak istiyorum linkine tıklandığında bu forma ulaşmak mümkün.

İnternetten vadesiz hesap açma 3 aşamada gerçekleşmektedir. İlk olarak karşınıza çıkan ekranda TC numaranızı ve telefon numaranızı başından sıfır olmadan girilmesi gerekir. Bilgilendirme metni okunduktan sonra gerekli işaretleme yapılarak devam et butonuna tıklanır.

Bundan sonraki hesap açma aşamasında ise, cep telefonuna gelen mesajda bulunan şifreyi karşınızdaki ekrana girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında talimatlara uyarak internetten hesap açma başvurusu işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Fibabanka Telefon Bankacılığı Kullanarak Hesap Açma

Fibabanka telefon bankaclığıyla 7/24 tüm işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Fibabanka müşteri hizmetleri için bankanın 0850 222 77 77 ve 444 88 88 numaralı çağrı merkezi telefonları kullanılabilmektedir. Müşteri hizmetleri arandığında müşteri temsilcisiyle görüşerek hesap açma başvurusunu gerçekleştirilebilmektedir.

Fibabanka Hesap Açma Ücreti Var mıdır?

Fibabanka vadesiz hesap açma işlemi için hiçbir ücret talep etmemektedir. Buna rağmen diğer mevduat ürünleri için hesapta belirli bir miktarda para olmasını isteyebilir. Zaman içerisinde politikalarında değişiklik yapabilirler. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için en yakın şubeden veya telefon bankacılığı üzerinden müşteri danışmanından bilgi alabilirsiniz.

Fibabanka Hesabı Açma Yaşı Kaçtır?

Hemen hemen tüm bankalarda olduğu gibi Fibabanka hesabı açma yaş sınırı 18 dir. Ülkemizde çoğu banka 18 altı yaşa sahip kişiler için hesap açmaya izin vermemektedir.

Bazı bankalar ise ebeveynleri ile birlikte gelen 18 yaşını doldurmamış kişilere hesap açabilmektedir. Bunlardan biri olan Ziraat Bankası hesap açma konusunda belirtmiştik.

Fibabanka Mevduat Ürünleri Nelerdir, Nasıl Açılır?

Fibabanka mevduat ürünleri arasında Kiraz hesap, vadesiz, vadeli, altın, döviz ve yatırım hesapları bulunmaktadır.  İlk hesap açılışında açılan mevduat ürünü vadesiz hesap olmaktadır. Fibabanka müşterileri bünyesinde bulunan diğer hesap açılışlarını internet üzerinden yapabilirler. Bunun için internet bankacılığı hesabına giriş yapıldıktan sonra hesap açma bağlantısını takip etmek yeterli olacaktır.

Yorumlar
  1. Cemal Bal dedi ki:

    Fibabanka hesap açma başvurusunu söyledğiniz gibi internet üzerinden yaptım. Hemen hesabı açtılar. Bilgileri için teşekkür ederim.

  2. Kerem dedi ki:

    Vatan bilgisayardan ürün alacaktım. Fibabanka özel kredi veriyormuş. Hemen başvurdum. 10 dakika içinde kredimi onayladılar. Üstelik birde hesap açtılar. Teşekkürler Fibabanka.