Home / Kredi Notu / Findeks Kredi Notuzu %100 Yükseltme ve Artırma Yöntem ve Teknikleri

Findeks Kredi Notuzu %100 Yükseltme ve Artırma Yöntem ve Teknikleri

Findeks Kredi Notuzu %100 Yükseltme ve Artırma Yöntem ve Teknikleri – Vallahi bomba gibi bir yazı ile karşınızdayım. Oldukça iddialı bir yazı olduğunun da altını çizmek istiyorum. Vatandaşın en büyük sıkıntısı findeks kredi notu. Kredi notunu tam olarak bilmediğimizden ve anlamadığımızdan kredi notumuzda düşük olabiliyor. Zira milyonlarca vatandaşın kredi notu çok düşük. Haliyle de bu notu nasıl artırabiliriz? sorusunun cevabını arıyor. Yaptığınız araştırma sonucu da bu siteye rastladınız. Hoş geldiniz, defa verdiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Sizler için önceden denenmiş ve %100 fayda veren kredi notu artırma yöntemlerini bir araya getirmeye çalıştım. Sizlerde bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede kredi notunuzu artırabilirsiniz. Ama baştan bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum. Öncelikle bu yazının yaralanıcılarının orta riskli ve üstü olacağını söyleyeyim. Çok riskli olanlar yani puanı 0 ile 799 aralığında olanların çok büyük bir kısmı, çok riskli olduklarından kredi sicili bozuk, hakkında yasal işlem başlatılmış ve kara listeye girmiş kişilerden oluşuyor. Haliyle de kara listeye girenler 5 yıl kredi alamıyorlar ve kredi notları yükselmiyor.

FİNDEKSİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

Bunun dışında verdiğimiz yöntemleri bir ay uygulayıp da hani benim notum artmadı dememelisiniz. Zira bu iş için en az 3 ay ile 5 ay vakit harcamanız gerekiyor. Neden mi? Çünkü findeks’in çalışma prensibi bu şekilde. Sizlerin bankacılık ürünlerini kullanmanızı istiyor. Sonrasında ise bankalara olan borcunuzu zamanında ve düzenli ödeme alışkanlığı ile yapmanızı da istiyor. Bu durumu çok iyi algılamanız gerekiyor. Yani bir ay borcunuzu zamanında ödeyip, 2 ay geciktirerek öderseniz olmaz. Sürekli zamanında ve düzenli ödemeniz lazım.

KREDİ NOTU ARTIRMA TEKNİKLERİ

Kredi notunuzu artırmanın en iyi yollarından birisi gerek kredi borcunuzu gerekse de kredi kartı borcunuzu zamanında ve düzenli bir şekilde ödemeniz gerekiyor. Findeks %35 oranında bu duruma dikkat ediyor. Sizlerde kredi kartı kullanıyorsanız borcunuzu belirtilen tarihlerde ödemelisiniz. Yani en azından asgari tutarını ödemeniz gerekiyor. Lütfen borcunuza sadık olun ve findeksi ikna edin.

SÜREKLİ RED YEMEYİN

Yapılan hatalardan bir tanesi ise sürekli kredi başvurusu yapıp red yemek oluyor. Bu durum sizlerin kredi notunu %10 kadar düşürücü etki yapıyor. Yani orta riskli durumdan çok riskli duruma inmiş olabiliyorsunuz. Unutmayın ki findeks kredi notu tüm bankalarda aynıdır. Kredi notunuzdan dolayı A bankasının vermediği krediyi, B Bankası da vermeyecektir. O halde daha fazla başvuru yapıp, bankaların iş yoğunluğu artırmayın ve kredi notunuzu da daha fazla azaltmayın.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ ÇEKMEYE ÇALIŞIN

Eğer yapabiliyorsanız düşük limitli kredi alın. belki bir banka kredi notunuz düşük diye 20.000 TL kredi vermez ama 1.000 TL’ye de hayır demezler. Dolayısıyla sizler de 1.000 TL gibi nümerik bir kredi çekin. Sonra bunu taksitlendirin. Aylık 50 TL yada 75 TL gibi ufak taksitler sizi etkilemeyecek ve gözünüze batmayacaktır. Dolayısıyla her ay düzenli ödeme alışkanlığınız olacaktır. Bu sayede de findeksin gözüne girip, kredi notunuzu artıracaktır. Tabi belli bir orana kadar. Sizlerde kredi notunuzun arttığını görünce bu defa da 1.000 TL borcunuzun hepsini kapatın. Findeks buna deli olacak ve kredi notunuzu daha da artıracaktır.

KREDİ KARTINIZI TEKE İNDİRİN

Elinizde fazla kredi kartı varsa, bunları kapatın ve teke indirin. Çünkü findkes’in sizler için ayırdığı kredi limitine kredi kartlarının limitleri de dahil edilmiş oluyor. Diyelim ki 60 bin lira kredi çekme limitiniz var. Ama aynı zamanda da 5 tane kredi kartınız var ve bunların limiti de 60.000 TL kadar. Bu durumda siz zaten limiti doldurmuşsunuz. Findeks kredi notunuzu hemen aşağı çeker ki, daha fazla riskli duruma düşmeyin diye. Bu şekilde de kredi almanızın önüne geçer. Sizin yapmanız gereken şey, kredi kartınızı teke indirerek aylık ödeyebileceğiniz kadar limit yapmak. Bu sayede her ay düzenli ödeme alışkanlığı kazanacaksınız.

OLABİLDİĞİNCE BANKACILIK ÜRÜN VE HİZMETLERİNDEN YARARLANIN

Elinizden geldiği kadar çok fazla bankacılık iş ve işlemlerini kullanın. Havale yapın, EFT gönderin. Yada Kredi kartınızdan 1 günlük 100 TL kadar nakit avans kullanın. Bir gün sonrasın da ise tam zamanında ödemenizi gerçekleştirin. Aynı şekilde ek hesaptan bin günlük para alın ve sonrasında hemen ödeyin. Bunu ayda bir kaç kez tekrarlayın. Yalnız uzun süreli çekmeyin. Çünkü günlük faiz işletildiğinden ödemesi çok olur. Bir gün idealdir.

Buradaki mantığı anladığınızı umuyorum. Findeks’e göre düşük limit önemli değildir. Önemli olan bankacılık hizmetinden yararlandınız mı? Evet yararlandık. Peki ödememizi zamanında yaptık mı? evet yaptık. Peki bu ödemeleri de belirli bir düzen içerisinde geciktirmeden yaptık mı? Evet yaptık. O halde kredi notunuz artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir