Kredi Portal

Halkbank’tan Anında İhtiyaç Kredisi Hemen Başvuru Yapma

Devlet destekli bankalardan biri olan Halk Bank, hizmet kalitesi arttırma adına müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için ürün yelpazesini sürekli olarak geniş tutmaktadır. Klasik bankacılık hizmetlerinin yanı sıra müşterilerinin çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda kredi ürünlerini düşük faiz ve uygun geri ödeme koşullarıyla kullandırmaktadır.

Halkbank, bankacılık sektörü içerisinde kredi ürünlerinin kullandırılması noktasında farklı bir yere sahip olan banka olarak şimdilerde müşterilerine ihtiyaç kredisini sunuyor. Yenilikçi bankacılık anlayışına sahip olan banka kredi talep eden müşterilerini en yakın Halkbank şubesine bekliyor.

Halkbank İhtiyaç Kredisi
“İhtiyaçlarınızı ertelemeyin” sloganıyla hareket eden Halkbank ister kendi müşterilerinin isterse diğer vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kredi ürünleri arasında yer alan ihtiyaç kredisini kullandırmaktadır. Bireysel ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi talebinde bulunacak olan müşterileri için yüksek limitlerde ve düşük faiz oranlarında kredi kullandıran Halkbank bu kredi ürünü 1 aydan 48 aya kadar değişen geri ödeme vadeleriyle kullandırmaktadır. Müşterinin talep edeceği kredi limitine göre değişen tahsis ücretine sahip olan bu kredi sadece banka şubeleri aracılığıyla kullanılmaktadır. Banka şubeleri üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce çekilecek olan kredi tutarı ve geri ödeme vadesine göre aylık tutarının, faiz oranının ve diğer bilgilerinin neler olacağını öğrenme adına bankanın internet bankacılığı üzerinde bulunan kredi hesaplama ekranı kullanılabilir.

Halkbankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama
İnternet bankacılığında yer alan ihtiyaç kredisi sayfasında bulunan ihtiyaç kredisi hesaplama ekranını kullanmak suretiyle kredi başvurusu yapılabilir. Buna göre açılan hesaplama ekranında ilk olarak kredi tipi seçip daha sonra geri ödeme vadesini ve talep edilen kredi miktarı girildikten sonra hesaplama ekranının altında yer alan “hesapla” ikonuna basılması gerekir. Hesaplama işleminden sonra aynı ekran üzerinden krediye ait “faiz oranı, aylık taksit tutarı, geri ödenecek toplam miktar ve kredinin kullanımına ait tahsis ücreti” gösterilmektedir. Kredinin kullanımına dair banka müşterisinin hesabına en uygun gelen kredi tutarı almak için banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar
Halkbank ihtiyaç kredisi başvuru işlemi için banka müşterilerinden belirli evrak talebinde bulunmaktadır. Buna göre bireysel müşterilerinin talepleri doğrultusunda krediyi başvuracak olan kişinin “nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport” belgelerinden herhangi biriyle birlikte maaş bordrosunu gösteren evrakı yanına alması gerekmektedir. Evrakları tamam olan banka müşterileri ihtiyaç kredisini kullanmak için en yakın Halkbank şubesine gitmeleri gerekmektedir.

İhtiyaç kredisi başvurusu için Halkbankası’nın içerisinde yer alan bireysel müşteri hizmetleri yetkilisine bankacılık talebini iletmeleri gerekmektedir. Banka personeli talep edilen krediye ait bilgileri müşteriye yeniden geçtikten sonra bir adet kredi başvuru formu doldurtur. Formun doldurulması sırasında krediyi talep eden müşteri çeşitli soruları banka görevlisine iletebilir. Yazıların küçük puntolarla yazılmasından dolayı krediye ait ücretlerin dışında herhangi bir ücretin ödenmemesi için banka görevlisine gerekli bilgilendirmenin müşteri tarafından alınması daha uygundur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.