Yeni Kredi Kartı Başvurusu Yöntemleri

Kredi kartı, bankaların tüketicilere alışveriş, nakit gibi ihtiyaçlarında kullanmaları için vermiş olduğu önceden belirlenen limitlere sahip ödeme araçlarıdır. Tüketiciler belirlenen limitler dahilinde anlaşmalı iş yerlerinde bulunan pos cihazları aracılığıyla kredi kartlarını alışverişlerinde kullanabilirler. Nakit taşıma gereğini ortadan kaldırması, taksitli alışveriş olanağı ve çeşitli kampanyalar kredi kartlarının kullanımını yaygınlaştırmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan alışverişler sonucunda her ay kart sahiplerine bir ekstre oluşturulur. Hesap kesim tarihi denilen bu hesap özeti banka tarafından belirlenebildiği gibi daha sonradan kart sahibi tarafından da değiştirilebilmektedir. Bu konuda hesap kesim tarihi değiştirme yazımıza göz atabilirsiniz.

Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartı alabilmek için öncelikle başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bunun birkaç yöntemi bulunur. Banka başvuru formunda belirtilen bilgileri inceleyerek değerlendirme yapar. Başvurunun onaylanması neticesinde kredi kartı, belirtilen adrese gönderilir.  Kredi kartı başvurusu yapmanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Başvurusu

Başvuru yöntemlerinden biri banka şubesinde müşteri hizmetleri yetkilisine kredi kartı talebini belirtmektir. Müşteri temsilcisi başvuru formunu doldurduktan sonra talep incelemeye alınır. Olumlu olursa belirtilen ev veya iş yeri adresine kredi kartı gönderilir.

Online İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Teknolojinin sağladığı büyük kolaylıklardan biride bankaların finansman ürünlerine başvurunun internet üzerinden yapılabilmesidir. Bankaların internet sitelerinde yer alan kredi kartı başvuru formlarını doldurarak talep bankaya rahatlıkla iletilebilmektedir. Kolayca yapılan bu işlem sonrasında banka talebi incelemeye alır ve onay alması durumunda kredi kartı adrese gönderilir.

Mobilden Kredi Kartı Başvurusu

Bankalarda hesabı bulunan çoğu tüketici aynı zamanda mobil bankacılıkta kullanmaktadır. Bankaların ilgili uygulamaları üzerinden kredi kartı başvurusu rahatlıkla yapılabilmektedir. Sürekli çalışılan bankalar kendi müşterilerine daha kolay kredi kartı verebilmektedir.

Sms İle Kredi Kartı Başvurusu

Hemen hemen tüm bankaların SMS bankacılık hizmeti vermektedir.  Kredi ve kredi kartı gibi ürünlere SMS ile başvuru yapılabilmektedir. Her bankanın belirttiği kurallar çerçevesinde belirledikleri numaraya cep telefonundan mesaj atarak sms ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Başvurunun ardından banka kısa bir değerlendirme sonucunda olumlu veya olumsuz dönüş yapacaktır.

Kredi Kartı Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Bankaların vermiş olduğu kredi kartları alışveriş ve nakit ihtiyaçlarında kullanılmaktadır. Hesap kesim tarihine kadar bir ay boyunca yapılan tüm harcamalar son ödeme tarihine kadar ödenmelidir. Bankalar kredi kartı vereceği müşterilerine sunmuş oldukları hizmet sonucunda doğan borcun ödenmesini isterler. Bu nedenle başvuru sırasında aşağıda belirtilen şartların sağlanmasını isterler.

  • Kredi kartı başvurusu yapan kişinin 18 yaşından büyük olması
  • Başvuru sırasında belirtilen gelirin belgelendirilebilmesi
  • Başvuru sahibinin kredi notunun riski az olan grupta yer alması

Bankalar değerlendirmeleri sonucunda bazen hemen kredi kartına olan verebilirler. Özellikle kredi notu bu değerlendirmede büyük önem taşımaktadır. Bazı bankalarda düşük limitli kredi kartı verebilmektedir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi kartı başvurusu sırasında öncelikle başvuru formunda yer alan toplam gelirin, belgelenebilir gelirle aynı olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda banka düşük limitli kredi kartı verebilir veya kart başvurusuna olumsuz yanıt verebilmektedir.

Bankaların genellikle birden fazla kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce bu kartların özelliklerine ve sağladığı avantajları iyi değerlendirmek ve başvuru sahibine en uygun kart başvurusunda bulunmak gerekir.

Finansman ürünler için başvuru yaparken bankalar tarafından ilk bakılan başvuru sahibinin kredi notu olarak gösterilebilir. Kişinin geçmişteki ödemeleri, banka ilişkileri kredi notunu belirleyen bir faktördür. Bu nedenle ödemelerin zamanında yapılması ve finansal hareketlerin mümkün olduğunca düzgün olması her zaman avantajdır.

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir mi?

Taksitleri devam eden kredi kartı iptal edilebilmektedir. Fakat kartınızı iptal etmek istediğiniz zaman banka çalışanları tarafından yoğun bir ikna durumuna maruz kalabilirsiniz. Kredi kartınızı iptal etmemeniz ve bankanın sizi müşteri olarak kaybetmemesi amacıyla birtakım ikna faaliyetleri, kampanyalar, size özel teklifler sunmaya çalışabilirler. Eğer kredi kartınızı kapatma konusunda kararlıysanız, banka çalışanına karşı bu konuda ısrarcı olmanız işlemlerinizi hızlandırabilir.

Kredi kartınızın gelecek dönem taksitleri bulunuyorsa bile, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından düzenlenen yönetmeliğe göre kredi kartınızı kapatmanız da herhangi bir sorun yoktur. Banka kartınızı kapatmak için bildiride bulunduğunuz günden itibaren 7 gün içerisinde kartı kullanıma kapanmak zorundadır.

Bu süreçten sonra taksitlerinizi aynı düzenle ödemeye devam edebilirsiniz. Borcunuzu toplu ödeme gibi bir kural bulunmamaktadır. Mevcut borcunuz bitene kadar bankalar size hesap ekstresi göndermekle yükümlüdür.

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Nasıl Yapılır?

Kullanmış olduğunuz kredi kartının iptalini yapmak için iki durum söz konusudur. Birinci yöntem telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerinden kredi kartınızın iptalini sağlamak, diğeri ise banka şubesine giderek kredi kartınız için iptal dilekçesi vermektir. Fakat bazı bankalar istisna olarak sadece çağrı merkezleri üzerinden yapılan kredi kartı iptal talebini kabul ediyor.

Taksidi Devem Eden Kredi Kartı Kapatmak İçin Ücret Ödeyecek Miyim?

Yasal olarak kredi kartı iptali için bankalar tarafında bir ücret talep etme durumu söz konusu değildir. Fakat bankalar “Kredi Kartı Kapatma Cezası” adı altında bir ücret talep edebilir. Bankalar birçok kişiden bu ceza ücretini talep etmiyor gibi görünse bile kredi kartları için yıllık belli bir miktar da ücret almaktadır. Bankalar müşteri çekebilme amacıyla genellikle kredi kartları için ilk yıl kart ücretleri talep etmez. Ancak ilerleyen yıllarda kredi kartınız kullanmaya devam ettiğiniz takdirde yıllık ücret ödememek için otomatik ödeme talimatı, belirli bir harcama limiti veya belirli bir tarihe kadar kredi kartını kullanma sözü gibi bir takım taahhüt talep ederler. Eğer bankalar tarafından belirtilen tarihten daha önce kredi kartı iptali gerçekleştirirseniz, “kredi kartı kapatma cezası” adı altında bir işlem uygulanır.

İptal Edilen Kredi Kartının Taksitleri Nasıl Ödenir?

İptal edilen kredi kartının taksitleri birkaç değişik ödeme yöntemleri seçilerek ödenebilir. Bu seçeneklerden ilki kartınızdaki normal ödeme planı içerisinde bulunan taksitlendirme miktarı üzerinden ödeme şeklinde yapılabilir. Başka bir yol olarak da aylık taksitler bitene kadar hesap özeti tutarı kadar ödeme yapılarak tüm borç kapatılabilir. Ve yahut elinizde nakit paranız bulunuyor ise tüm borcunuzu bir kerede yatırarak ödeme yapılabilirsiniz ve borcunuzu kapatılabilirsiniz. Eğer elinizde nakit yoksa fakat tüm borcunuzu kapatmak istiyorsanız bireysel ihtiyaç kredisi kullanılarak tüm borcunuzu kapatarak aylık olarak kredi borcu ödemesi yapılabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda unutulmaması gereken yer, kullanılacak olan kredide faiz ödemesi yapılacağı için mevcut borcunuzun tamamı kapanmış olsa da ekstra bir faiz maliyetine katlanılması gerekileceğidir.

Anadolubank Kredi Kartı Başvurusu Özellikleri

Anadolubank, kredi avantajlarında gösterdiği hassasiyeti kredi kartlarında da göstermeye devam ediyor. İhtiyaçlarınıza yanıt verecek çok sayıda fırsat ile karşınıza çıkan banka, kredi kartlarında ‘’World’’ ayrıcalığını da bünyesinde barındırıyor. An itibarıyla 3 adet kredi kartı seçeneği mevcut. Classic, Gold, Platinum. Tamamı World desteğini barındıran kartlardır ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir şekilde oluşturulduğunu da ifade etmek gerekiyor. Dilerseniz kısa kısa bu kart gruplarının yıllık aidat ücretlerine ve ek kart ücretlerine hep birlikte göz atalım.

Classic World: Yıllık aidat ücreti 66 lira olarak karşımıza çıkıyor ve birçok banka ile kıyasladığımızda bu rakamın gayet uygun bir rakam olduğunu görebiliyoruz. Ek kartlarınız için yıllık aidat tutarı ise 33 lira olarak belirlenmiş durumda.

Gold World: Yıllık aidat ücreti 82 lira olarak belirlenmiş durumda ve bu bedel ek kartlar için 38 lira olarak karşımıza çıkıyor.

Platinium World: 93 liralık yıllık kart aidatı söz konusu ve ek kart için bu tutar 44 lira olarak belirlenmiştir.

Kredi kartı faiz oranına ise %1.84 olarak belirlenmiştir ancak bu oran değişiklik gösterebiliyor. Resmi web sitesinden aldığımız güncel bilgi bu yönde ve zaman zaman siteyi ziyaret ederek kredi kartları hakkındaki bilgilere de daha detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kredi kartlarının tamamı nakit avans özelliğini barındırmaktadır ve acil nakit ihtiyaçlarınıza da hem daha hızlı hem daha kusursuz bir şekilde yanıt verdiğini söylemek mümkündür. Dilerseniz kredi kartı başvuru sürecine ve bu başvuruları hangi kanallar aracılığı ile yapabileceğinize göz atalım…

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yine resmi web sitesinden aldığımız bilgiler doğrultusunda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Kredi kartı başvurularınızı online olarak ya da sms yolu ile yapamıyorsunuz. Kredi katı almak istiyorsanız eğer size en yakın şubeye gitmeniz ve kişisel olarak başvurmanız gerekiyor. Banka bazı durumlarda ek belge talebinde bulunabilir ve yasal olarak da bu hakka sahip olduğunu ifade etmek gerekiyor. Kredi kartı başvurusu ile ilgili çağrı merkezi ekibinden de bilgi alabiliyorsunuz.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirmek Avantaj Sağlar mı?

Ödemelerde sorun yaşamamak için hesap kesim tarihini değiştirme fikri birçok kart kullanıcısının işini kolaylaştırmaktadır. Peki hesap kesim tarihini değiştirmek kart kullanıcılarına bir avantaj sağlar mı? Sürekli olarak tarihlerin değişmesi mümkün mü?

Hesap Kesim Tarihi Değişimi Kolay mı?
Sadece değişim talebinde bulunmak ile bile başvuru yapılabilen, hesap kesim tarihi değişimi oldukça kolaydır. Aylık tüketim miktarını gösteren ve borç olarak ödenecek bu tutarın ödemeye başlandığı gün hesap kesim tarihi olarak isimlendirilebilir. Yaklaşık olarak 10 gün süre ile bu ödemenin gerçekleşmesi gerekir. Bu süre sonunda ödemeyi tamamlamayan kişilerin kredi notlarında düşmeler meydana gelmektedir. Bunun için ödeme miktarını maaş gününe ya da ödemeyi yapacağınız maddi gelirin elinizde olacağı zamana göre hesap kesim tarihinizi ayarlamalısınız. Aksi taktirde her ay notunuz düşecektir.

Bankaya 3 Gün Önceden Haber Verin
Hesap kesim ile ilgili tarih değişimi yapabilmek için bankaya bu isteği hesap kesimi olmadan en az 3 gün önceden haber vermeniz gerekmektedir. Çünkü talebin alınması, onaylanması, işleme girmesi için resmi süreç anlık işlememektedir. Mağdur olmamak adına talebi son zamana bırakmamalısınız.

Avantajları Nelerdir?
İlk olarak bakıldığı zaman rahatlatacak gibi görünse de hesap kesim tarihinin değişmesinin hem avantajları hem de dezavantajları vardır. Avantaj olarak kısa süreli de olsa ödeme ve borç skalanızı genişletmiş olacaksınız. Ancak bu avantaj çoğu zaman dezavantaja dönüşebiliyor. Ödeme planını 1 hafta geri çektiğinizi düşünelim. Bu 1 hafta daha fazla harcamanın birikmesine sebep olacaktır. Uzatmış olduğunuz kesim tarihi geldiği zaman bunu da göze alarak ödeme ücretini hazırlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bankadan bankaya değişse de farklı bir avantajdan bahsedilebilir.

Müşteriler ayın her günü istediği şekilde tarihte değişiklik yapabilir. Tabi bu bağlı olunan bankanın sahip olduğu müşteri sayısına bağlıdır. O bankada ne kadar çok kredi kartı müşterisi varsa bu imkan da o kadar geniş olmaktadır. Genellikle günümüzde her bankanın kredi kartı kullanıcı sayısı yüksek olduğu için böyle bir engele takılmanıza olanak yoktur.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nedir? Nasıl Yapılabilir?

Kredi kartlarının kullanımı yükseldikçe bazı kavramların önemi de artmaktadır. Bunlardan biride her kredi kartı kullanıcısının bilmesi gereken hesap kesim tarihi olarak gösterilebilir. Kart ile yapılan alışverişler, her ayın belirlenen bir gününde toplanır ve bankaya geri ödenir. İşte kredi kartı ekstersinin oluşturulduğu bu günü değiştirmek yani hesap kesim tarihi değiştirme her kart kullanıcısı tarafında yapılabilmektedir.

Günümüzde trendi artan ödeme yöntemlerinden biride kredi kartı kullanımıdır. Temassız kullanım seçeneği, yapılan alışverişlerde taksitli kullanım, özel indirimler ve puan sistemleri kartların kullanımını yaygınlaştıran sebepler arasında sayılabilmektedir.  Ayrıca nakit taşıma zorunluluğu olmaması, bankaların verdiği limitler dahilinde harcama yapılabilmesi kredi kartının kullanım nedenler arasında girmektedir.  Sitemizde bulunan yeni kredi kartı başvurusu yazısını inceleyerek kart başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı ödemelerinin kredi notuna olan etkisi de kaçınılmazdır. Bilindiği gibi düzenli ödemeler kredi notunu yükselten faktörlerden biridir. Buda hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihini doğru ayarlamanın önemini göstermektedir. Peki hesap kesim tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılmaktadır.

Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi, belirlenen dönemde yapılan kredi kartı harcamalarının toplanarak banka tarafından hesap özetinin düzenlendiği gündür. Dönem içerisinde kredi kartı kullanılarak yapılan tüm harcamalar ve geri ödemeler, kullanıcı tarafından belirlenen bir günde toplanarak kendisine bir ekstre olarak bildirilir. Bu güne hesap kesim tarihi adı verilmektedir.

Hesap kesim tarihi kredi kartı başvurusu sırasında kart sahibi tarafından belirlenmektedir.  Eğer başvuruda seçim yapılmazsa banka kendi otomatik olarak bir tarih belirleyebilmektedir. Kart sahipleri bu tarihi daha sonra kendileri değiştirebilmektedir.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme oldukça basit ve bazı zamanlarda çok gerekli olan bir işlemdir. Ödemelerinizi rahat yapamıyorsanız, bu tarihte para sıkıntısı yaşıyorsanız hesap kesim tarihini değiştirmeniz size avantaj sağlayacaktır. Kredi kartı hesap kesim tarihini banka şubesinden, internet bankacılığından veya telefon bankacılığını kullanarak rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihini değiştirmek için, kredi kartını aldığınız banka şubesine uğrayabilirsiniz. Bankada bulunan yetkiliye isteğinizi belirterek işleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Talebiniz alındıktan sonra hesap kesim tarihi değiştirme işleminiz gerçekleştirilecektir.

Hesap kesim tarihi değiştirmenin diğer bir yöntemi de bankanın internet ve mobil bankacılık özelliğini kullanmaktır. Banka şubesine gitmenize gerek kalmadan bulunduğunuz yerden işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamada kredi kartları menüsünden istediğiniz kredi kartının detayları kısmında hesap kesim tarihini hızlıca değiştirme talebini iletebilirsiniz.

Kredi kartının hesap kesim tarihi değiştirme yöntemlerinden biride telefon bankacılığını kullanmaktır. Her banka bünyesinde oluşturduğu çağrı merkezleri ile müşterilerine tüm bankacılık ürünlerinde hizmet vermektedir. Aşağıda bazı bankaları telefon bilgilerini bulabileceksiniz.

Bazı bankalar kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemine yılda 3 kez izin vermektedir Bu nedenle ayarlama yaparken dikkat edilmesi gerekir.

İş Bankası hesap kesim tarihi değiştirme için 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hattını kullanabilirsiniz. Maximum kart hesap ekstre tarihi değiştirme, öğrenme ve diğer bir çok işlemi telefon bankacılığı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası hesap kesim tarihi değiştirme işlemi için 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bankanın en çok kullanılan kartları arasında Bonus kart, Sho&Fly kart ve American Express kart yer almaktadır.

Yapı Kredi kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirmek için bankanın 444 0 444 nolu telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Banka kredi kartı ürünleri arasında, World kart çeşitleri, adios kartlar ve Crystal kart en çok kullanılan kredi kartları olarak bilinmektedir.

Akbank kredi kartları arasında yer alan Axess kart, Wings kart ve Free kart hesap kesim tarihini değiştirme için telefon bankacılığı numarası olan 444 25 25 i arayabilirsiniz.

Qnb Finansbank kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme için arayabileceğiniz çağrı merkezi numarası 0850 222 0 900 dır. Telefon bankacılığı ile CardFinans, QNB First ve Miles&Smiles kredi kartları için çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 Hesap Kesim Tarihini Nasıl Ayarlanır?

Hesap kesim tarihini kredi kartı başvurusu sırasında veya daha sonradan kendini ödemelerinize göre bir tarih belirleyip ayarlayabilirsiniz. Maaş ödeme zamanın değişmesi, elinize geçen gelirlerin zaman içerisinde tarihlerinin değişmesi gibi nedenlerden dolayı ekstre tarihini değiştirmek isteyebilirsiniz.

Ekstre tarihini gelir planınıza göre yapmanız sizin için her zaman avantajlı olacaktır. Ödemede zorluk çekmeniz kredi notunu da olumsuz etkileyebileceğini unutmamanız gerekir. Bu nedenle gerek yeni başvurularda gerekse sonradan değiştirmek zorunda kaldığınızda önceden hazırladığınız ödeme planlarını gözden geçirmeniz gerekebilir. Aldığınız maaş veya elde ettiğiniz gelir tarihi ile son ödeme tarihini uyumlu bir şekilde belirlerseniz sıkıntı yaşama ihtimalinizi düşürmüş olursunuz.

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi

Kredi kartının dönemsel ekstresi çıktıktan sonra 10 gün sonra tamamının veya minimum ödeme tutarının ödenmesi gereken güne son ödeme tarihi denilir. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında 10 gün bulunmaktadır.

Kredi kartı borcunun belirli bir kısmının ya da tamamının bu son ödeme tarihinde mutlaka ödenmesi gerekmektedir. Borcun geç ödenmesi durumunda gecikme faizi ve kredi notunun düşmesi gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Değiştirme

Kredi kartı son ödeme tarihi ve hesap kesim tarihi arasında 10 günlük bir zaman zarfı olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla hesap kesim tarihini değiştirmeniz durumunda kredi kartı son ödeme tarihide otomatik olarak değişmiş olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Günümüzde kredi kartı, nakit paranın da önüne geçebilecek kadar önemli bir araç haline gelmiştir. Harcamalarınız için siz de kredi kartı kullanmayı tercih ediyor ve bu konuda kolaylıklardan her zaman yararlanmak istiyorsanız belli başlı konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Kredi kartı denildiğinde ilk olarak akla gelen nokta limitlerdir. Limit kimi zaman çok gelse de kimi zaman yeterli olmamaktadır.

Kredi kartı limiti nedir gibi sorular kredi kartını yeni kullanmaya başlayanların aklındaki soruların içindedir. Limit, bir kredi kartının bir ay içinde harcama yapılabilecek sınırı belirtmesidir. Limitin üzerine geçebilmek mümkün olmamaktadır. İşte bu da zaman zaman kimi müşterileri zora sokabilmektedir. Bazı müşteriler için de banka tarafından uygun görülen limit çok fazla gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman da limitin düşürülmesi talebinde bulunan kullanıcılar olmaktadır. Ya da bu limitin hepsini kullanması için kendini zorlayacağını düşünenler için de banka kredi kartı limitini düşürmek mantıklı bir seçenek olacaktır.

Limit Artışına Engel Olabilirsiniz
Sürekli olarak limit artışı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu bankanın ödemeler yapıldıkça uygun gördüğü bir politikadır. Her müşterinin bu durum hoşuna gitmeyebilir. Kendisi otomatik olarak yükselen limitli kartların otomatik limit talimatı açıktır. Bu da size sormaya gerek olmadan limitin yükselmesine sebep olabilmektedir. Buna engel olmak için kredi kartı işlem seçenekleri arasındaki limit yükseltme talimatını kapatabilirsiniz. Bu seçeneği kapatmak için banka şubelerinden, telefon ve internet bankacılığından yardım alabilirsiniz. Her yerden kolaylıkla bu talimatı verebilirsiniz.

Limit Nasıl Düşürülecek?
Peki ya limit yükselişine engel olamadı iseniz bu zamana kadar, ne yapmanız gerekiyor? Kredi kartının mevcut olan limitini geriye çekmek de çok basit bir yoldur. Kredi kartının limiti eskiden zorlamıyorken, artık zorlamaya başladı ise siz de bankaya bildirimde bulunabilir ve gerekli olan isteğinizin yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. İster telefon ister internet ister şube desteği ile bankaya limiti düşürmek istediğinizi belirtmek yeterlidir. İşleminiz birkaç gün içinde tamamlanacaktır. Üstelik limit artışında istenen belgelerin burada istenmesine gerek olmaması da ayrı bir kolaylıktır.