Findeks Kredi Notuzu %100 Yükseltme ve Artırma Yöntem ve Teknikleri

Findeks Kredi Notuzu %100 Yükseltme ve Artırma Yöntem ve Teknikleri – Vallahi bomba gibi bir yazı ile karşınızdayım. Oldukça iddialı bir yazı olduğunun da altını çizmek istiyorum. Vatandaşın en büyük sıkıntısı findeks kredi notu. Kredi notunu tam olarak bilmediğimizden ve anlamadığımızdan kredi notumuzda düşük olabiliyor. Zira milyonlarca vatandaşın kredi notu çok düşük. Haliyle de bu notu nasıl artırabiliriz? sorusunun cevabını arıyor. Yaptığınız araştırma sonucu da bu siteye rastladınız. Hoş geldiniz, defa verdiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Sizler için önceden denenmiş ve %100 fayda veren kredi notu artırma yöntemlerini bir araya getirmeye çalıştım. Sizlerde bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede kredi notunuzu artırabilirsiniz. Ama baştan bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum. Öncelikle bu yazının yaralanıcılarının orta riskli ve üstü olacağını söyleyeyim. Çok riskli olanlar yani puanı 0 ile 799 aralığında olanların çok büyük bir kısmı, çok riskli olduklarından kredi sicili bozuk, hakkında yasal işlem başlatılmış ve kara listeye girmiş kişilerden oluşuyor. Haliyle de kara listeye girenler 5 yıl kredi alamıyorlar ve kredi notları yükselmiyor.

FİNDEKSİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

Bunun dışında verdiğimiz yöntemleri bir ay uygulayıp da hani benim notum artmadı dememelisiniz. Zira bu iş için en az 3 ay ile 5 ay vakit harcamanız gerekiyor. Neden mi? Çünkü findeks’in çalışma prensibi bu şekilde. Sizlerin bankacılık ürünlerini kullanmanızı istiyor. Sonrasında ise bankalara olan borcunuzu zamanında ve düzenli ödeme alışkanlığı ile yapmanızı da istiyor. Bu durumu çok iyi algılamanız gerekiyor. Yani bir ay borcunuzu zamanında ödeyip, 2 ay geciktirerek öderseniz olmaz. Sürekli zamanında ve düzenli ödemeniz lazım.

KREDİ NOTU ARTIRMA TEKNİKLERİ

Kredi notunuzu artırmanın en iyi yollarından birisi gerek kredi borcunuzu gerekse de kredi kartı borcunuzu zamanında ve düzenli bir şekilde ödemeniz gerekiyor. Findeks %35 oranında bu duruma dikkat ediyor. Sizlerde kredi kartı kullanıyorsanız borcunuzu belirtilen tarihlerde ödemelisiniz. Yani en azından asgari tutarını ödemeniz gerekiyor. Lütfen borcunuza sadık olun ve findeksi ikna edin.

SÜREKLİ RED YEMEYİN

Yapılan hatalardan bir tanesi ise sürekli kredi başvurusu yapıp red yemek oluyor. Bu durum sizlerin kredi notunu %10 kadar düşürücü etki yapıyor. Yani orta riskli durumdan çok riskli duruma inmiş olabiliyorsunuz. Unutmayın ki findeks kredi notu tüm bankalarda aynıdır. Kredi notunuzdan dolayı A bankasının vermediği krediyi, B Bankası da vermeyecektir. O halde daha fazla başvuru yapıp, bankaların iş yoğunluğu artırmayın ve kredi notunuzu da daha fazla azaltmayın.

DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ ÇEKMEYE ÇALIŞIN

Eğer yapabiliyorsanız düşük limitli kredi alın. belki bir banka kredi notunuz düşük diye 20.000 TL kredi vermez ama 1.000 TL’ye de hayır demezler. Dolayısıyla sizler de 1.000 TL gibi nümerik bir kredi çekin. Sonra bunu taksitlendirin. Aylık 50 TL yada 75 TL gibi ufak taksitler sizi etkilemeyecek ve gözünüze batmayacaktır. Dolayısıyla her ay düzenli ödeme alışkanlığınız olacaktır. Bu sayede de findeksin gözüne girip, kredi notunuzu artıracaktır. Tabi belli bir orana kadar. Sizlerde kredi notunuzun arttığını görünce bu defa da 1.000 TL borcunuzun hepsini kapatın. Findeks buna deli olacak ve kredi notunuzu daha da artıracaktır.

KREDİ KARTINIZI TEKE İNDİRİN

Elinizde fazla kredi kartı varsa, bunları kapatın ve teke indirin. Çünkü findkes’in sizler için ayırdığı kredi limitine kredi kartlarının limitleri de dahil edilmiş oluyor. Diyelim ki 60 bin lira kredi çekme limitiniz var. Ama aynı zamanda da 5 tane kredi kartınız var ve bunların limiti de 60.000 TL kadar. Bu durumda siz zaten limiti doldurmuşsunuz. Findeks kredi notunuzu hemen aşağı çeker ki, daha fazla riskli duruma düşmeyin diye. Bu şekilde de kredi almanızın önüne geçer. Sizin yapmanız gereken şey, kredi kartınızı teke indirerek aylık ödeyebileceğiniz kadar limit yapmak. Bu sayede her ay düzenli ödeme alışkanlığı kazanacaksınız.

OLABİLDİĞİNCE BANKACILIK ÜRÜN VE HİZMETLERİNDEN YARARLANIN

Elinizden geldiği kadar çok fazla bankacılık iş ve işlemlerini kullanın. Havale yapın, EFT gönderin. Yada Kredi kartınızdan 1 günlük 100 TL kadar nakit avans kullanın. Bir gün sonrasın da ise tam zamanında ödemenizi gerçekleştirin. Aynı şekilde ek hesaptan bin günlük para alın ve sonrasında hemen ödeyin. Bunu ayda bir kaç kez tekrarlayın. Yalnız uzun süreli çekmeyin. Çünkü günlük faiz işletildiğinden ödemesi çok olur. Bir gün idealdir.

Buradaki mantığı anladığınızı umuyorum. Findeks’e göre düşük limit önemli değildir. Önemli olan bankacılık hizmetinden yararlandınız mı? Evet yararlandık. Peki ödememizi zamanında yaptık mı? evet yaptık. Peki bu ödemeleri de belirli bir düzen içerisinde geciktirmeden yaptık mı? Evet yaptık. O halde kredi notunuz artacaktır.

Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Sorgulanır? Nasıl Öğrenilir? İşte Tüm Detaylar

Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Sorgulanır? Nasıl Öğrenilir? İşte Tüm Detaylar – Saygıdeğer okurlarımız, zaman ilerledikçe hayatımıza da farklı ürünler ve kavramlar girmeye başlıyor. Tabi bu kavramlara alışkanlık yine biraz vakit alabiliyor. Ülkemizde en fazla araştırılan konuların başında findeks geliyor. Vatandaş findeksi, kredi notunu ve sorgulamasını oldukça fazla merak ediyor. Bende bu yazı ile sizler için anlaşılır ve sade bir dil kullanarak bu konuya açıklık getirerek sizlere sunmaya çalışacağım. Bu sayede de sizlerde en doğru bilgiler ile donanım sağlamış olacaksınız.

FİNDEKS NEDİR?

Evvela en fazla merak edilen soruyu cevaplandıralım. Findeks Nedir? sorusu çok fazla karşılaştığım maddelerden bir tanesi. Ülkemizdeki 9 büyük banka bir araya gelerek Kredi Kayıt Bürosunu (KKB) kurdular. Bu kurum da kendi bünyesinde findeks’i geliştirdi. Banka ile ilişkisi olan tüm vatandaşları anlık takip etmeye başladı. Gece yaptığınız harcamadan tutunda, kredi borcunuzu ödeme alışkanlığınız, kredi borçlarınız gibi tüm verileri dikkate alarak sizlere bir puan verir. İşte verdiği bu puana da Kredi Notu Denmektedir?

Kredi notunuza bakılarak kredi alıp alamayacağınız belirlenmektedir. Bir banka memuru kredi notunuzun kaç olduğunu sorar ve ona göre sizlere muamele gösterir. Ayrıca iş ortaklıklarında bile kredi notu esas alınmaktadır. Bir firmanın kredi notu düşük ise kimse iş yapmak istemez. Birde bazı finans kuruluşları işe alımlarda da findeks kredi notuna bakmaya başladı.

FİNDEKS KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI

Findeks Kredi notunun 0 ile 1900 puan aralığında değiştiğini belirtmek istiyorum. Ayrıca bu puanlamayı da findeks kendisine göre geliştirdiği bazı bileşenlere göre yapıyor. İşlerin daha da kolay olması adına da verdiği puanları da 5’e ayırmış. Bu puan aralıkları sırasıyla; 0 ile 799 puan aralığı Çok riskli (Kırmızı Renk), 800 ile 1299 puan aralığı Orta Riskli (Turuncu Renk), 1300 ile 1499 puan aralığı Az Riskli (Sarı Renk), 1500 ile 1699 puan aralığı İyi (Açık Yeşil Renk), 1700 ile 1900 puan aralığı Çok İyi (Koyu Yeşil Renk) dir.

FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR VE SORGULANIR?

Findeks kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız en kolay yolu yine findeks’e uğramaktan geçiyor. Zira bu puanı findeks veriyor. Peki nasıl? sorgulama nasıl gerçekleştiriliyor? şimdide bunu belirtelim. Öncelikle yapmanız gereken şey findeks.com adresine girmeniz gerekiyor. Buraya giriş yaptıktan sonra sayfanın orta kısmında Findeks Kredi Notunu Şimdi Öğren diye bir bölümün olduğunu göreceksiniz. Bu bölümde sırasıyla T.C Kimlik Numaranızı girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise Cep telefonu numaranızı da girmeniz gerekiyor. Bu şekilde başvuru işleminiz başlıyor.

FİNDEKS ÖĞRENMEK ÜCRETLİ Mİ?

Kısa sorulu bir kaç sayfa çıkıyor. Bazı kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz. Sizlere tavsiyem yanınızda nüfus cüzdanınızın olması yönünde. Gerekli bilgiler girildikten sonra karşınıza ödeme yap bölümü çıkıyor. Findeksi öğrenmenin bir de bedelinin olduğunu unutmayın. Bu ücret 7 TL + KDV dir. Yani 8,85 TL’ye denk gelmektedir. Bunu kredi kartınız ile yada banka kartınız ile ödeyebiliyorsunuz. Ödeme yaptıktan sonra da karşınıza hem kredi notunuz, hemde findeks risk raporunuz karşınıza çıkıyor.

FİNDEKS RİSK RAPORU NEDİR?

Findeks kredi notunuzu öğreniyorsunuz ve findeks size bir güzellik yapıyor. Aynı zamanda risk raporunuzu da veriyor. bu raporda, Türkiye ortalamanızı, Kredi kartlarınızı, kredi kartı borçlarınızı, hesaplarınızı, hesaplarınızda ki paraları, kredi borçlarınızı, bu borçlarının hangilerinin hangi ayda riskli olduklarını, çeklerinizi ve daha bankacılık adına bir çok konuya bu rapor ile ulaşabiliyorsunuz.

FİNDEKS NOTUNUZU BANKADAN DA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Kimisi yüksek meblağlı kredi çekmek istiyor. Bu açıdan da kredi notunu belirli periyotlar ile öğrenmek istiyor. Sonrasında ise ona göre kredi çekiyor. Kimisi de 5 -10 bin lira gibi bir kredi talebinde bulunuyor. Sizlere tavsiyem böylesi küçük limitli kredi talebiniz varsa, herhangi bir bankaya gidin ve bunu söyleyin. Bankada ister istemez kredi hesaplaması yapabilmek için kredi notunuzu sorguluyor. Bu sayede sizlere de söylemiş oluyor. Ayrıca bankanızın internet şubesini kullanıyorsanız genelde 5 TL karşılığında buradan da kredi notunuzu temin edebilirsiniz.