Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır? İşlemleri ve Ücreti

Kuveyt Türk hesap açma başvurusu için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu makale içerisinde hesap açmak için gerekli işlemleri, açabileceğiniz hesap türleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kuveyt Türk Bankasında vadesiz bir hesaba sahip olarak, tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Özel cari hesap sayesinde para transferlerini yapabileceğiniz gibi kredi, kredi kartı ödemelerini, fatura, döviz, altın alım satım gibi birçok işlemler rahatlıkla yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk bankasının en dikkat çekici özelliği ise, bünyesinde açılan mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti talep etmeyen bankalar arasında yer almasıdır.

Kuveyt Türk Bankasında Açılabilecek Hesap Türleri

Bankada açılabilecek olan hesap türleri arasında cari hesaplar, altın hesapları, katılma hesapları, yatırım hesabı, Bizim Toprak Hesabı ve diğer kıymetli maden hesapları yer alıyor.

Bankanın cari hesapları, vadesiz olarak açılan ve kar payı olmayan TL, Döviz(Dolar, Euro gibi) ve kıymetli maden cinsinden mevduat ürünleridir. Bu hesaplar aynı zamanda tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz ve ilk hesap açma başvurusunun yapıldığı üründür.

Kuveyt Türk altın hesabı ise müşterilerinin birikimlerini altın olarak değerlendirmelerini sağlayan mevduat hesabıdır. Bu hesabın bir başka özelliği, hesap sahibinin istediği zaman bankanın tüm şubelerinden fiziki olarak gram olarak çekebilmesidir.

Bilindiği üzere Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır. Ürünleri arasında yer alan katılma hesapları sayesinde müşterilerinin birikimlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda büyümesini de sağlamaktadır.

Bankanın yatırım hesabı sayesinde banka müşterileri, tüm birikimlerini sermaye piyasalarında değerlendirerek, ürünlerin alımı ve satımını gerçekleştirebilmektedirler.

Bankanın diğer bir ürünü olan diğer kıymetli maden hesapları ile platin ve gümüş alım ve satımı yapabilmektedirler.

Kuveyt Türk hesap açma başvurusu iki farklı kanaldan yapılabilmektedir.  Banka şubesine gitmek ve dijital bankacılık platformu üzerinden online olarak başvuru yapmak. Bunları sırayla inceleyelim.

Kuveyt Türk Şubesinden Hesap Açma İşlemleri

Size en yakın banka şubesinde giderek, müşteri danışmanınızla Kuveyt Türk hesap açma işlemini başlatabilirsiniz.  Başvurunuz sırasında aşağıda bulunan belgelerin yanınızda bulunması gerekmektedir.

  • C. kimlik cüzdanı, pasaport veya T.C. sürücü belgesi
  • İkametgah veya son 3 aylık fatura örneği

Banka şubesinde hemen hesabınız aktif hale getirilecektir. Ayrıca sonradan size hesabınıza rahat ulaşabilmeniz için birde Kuveyt Türk banka kartı verilecektir.

Bankada daha önceden açılmış bir mevduat hesabınız bulunuyorsa, yukarıda bahsettiğimiz altın hesabı, döviz hesabı, yatırım hesabı gibi ürünleri açmak için belgelere ihtiyacınız bulunmamaktadır. Banka şubesinden, internet şubesinden veya mobil bankacılıktan bu hesaplar kendinizde açabilirsiniz.

Kuveyt Türk Online İnternetten Hesap Açma İşlemleri

Kuveyt Türk Bankasının dijital kanalı olan Senin Bankan(seninbankan.com.tr) sitesi üzerinden, internetten online olarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Site içinde bulunan formu doğru ve eksiksiz olarak doldurduğunuz takdirde, müşteri temsilcisi en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. Sizden müsait bir zamanınız için randevu isteyecek ve adresinizde ziyarete gelecektir.

Gelen müşteri temsilcisi imzanızı alıp size banka kartını teslim ettikten sonra başvuru etkinleştirilmekte ve size SMS ile haber verilmektedir. Bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine cep telefonunuza gelen SMS de yer alan şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma Yaşı

Ülkemizdeki çoğu bankada olduğu gibi Kuveyt Türk bankasında da hesap sahibi olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlamıyorsanız bankada hesap açma yaşı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Açma Ücreti

Başta da belirttiğimiz gibi Kuveyt Türk hesap açma başvurusu ve sonrasında herhangi bir ücret talep etmeyen bankalar arasında yer almaktadır. Çoğu banka hesap açılışında ücret almadığı halde, hesap işletim ücreti adı altında müşterilerinden yıllık olarak para kesmektedir. Kuveyt Türk müşterilerinden ücreti talep etmemektedir. Eğer bir devlet bankasıyla çalışmayı düşünüyorsanız Ziraat hesap açma başvurusu yazısına bakarak bilgi alabilirsiniz.

“Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır? İşlemleri ve Ücreti” için bir yanıt

  1. Kuveyt türk altın hesabı açmak istiyorum. İlgili sitelerde yorumları inceledim. fakat tam anlayamadım. Acaba hesap açma işlemi kolaymı. Altın hesabı getirisi nasıldır? Cevap verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir