Home / Bankalar / Maaş Kartı Yenileme Nasıl Yapılır? Kart Kaç Günde Gelir?

Maaş Kartı Yenileme Nasıl Yapılır? Kart Kaç Günde Gelir?

Yıpranma, süre dolma, kaybetme veya çalınma gibi bazı durumlarda maaş kartı yenileme ihtiyacı duyulur. Bu konumuzda maaş kartının nasıl yenileneceği ve yenilenen maaş kartı kaç günde gelir gibi bilgilere yer vereceğiz.

Maaş kartları, çalışılan firma veya kurumların anlaşmalı olduğu banka şubeleri tarafından çalışanlara verilmektedir. Maaş hesaplarına bağlı olan bu kartlar ile tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Maaş kartlarının diğer tüm kartlarda olduğu gibi bir geçerlilik tarihi vardır. Bu tarihe maaş kartının üzerinden ulaşabilirsiniz. Kullanma tarihi geçmiş kart artık çalışmaz. Bu kartın banka tarafından yenilenmesi lazımdır.

Zaman içerisinde kaybolma, çalınma, yıpranma, kırılma gibi bir takım istenmeyen olaylar maaş kartlarının başına gelebilir. Bu durumda bankadan yeni bir maaş kartı istenmesi gerekmektedir.

Maaş Kartı Yenileme Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki belirttiğimiz durumlar karşısında maaş kartının yenilenmesi gerekmektedir. Maaş kartı yenileme işlemini bankaya bildirmeniz gerekir. Bunun için ilk olarak hesabınızın bağlı olduğu banka şubesine gidebilirsiniz. Bankada bulunan müşteri temsilcisine maaş kartı yenileme talebini iletirsiniz.

Bazı bankaların internet bankacılığı veya mobil uygulaması maaş kartı yenileme menüsü bulundurmaktadır. Eğer bankanızın internet bankacılığında bu şekilde bir seçenek varsa başvurunuzu oradan da yapabilirsiniz.

Diğer bir yöntemde bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramaktır. Çağrı merkezinde telefonunuzu cevaplayan müşteri temsilcisine isteğinizi belirtirseniz işleminiz hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Tüm bankaların telefon bankacılığında daha ilk karşılamada kayıp ve çalıntı kart bildirimi bulunur. Genelde 0 veya 1 olarak menü seçeneğinde bulunan bu menü sayesinde bildirimde bulunabilir.

Maaş Kartı Kaç Günde Gelir?

Bankaya maaş yenileme başvurusu yapıldıktan sonra banka kartı yaklaşık olarak 2 haftalık bir süre zarfında adresinize gelir. İsteğinize bağlı olarak banka adresiniz yerine maaş kartının banka şubesine gelmesini de sağlayabilirsiniz. Fakat bu durumda banka şubesine giderek gelen yeni kartınızı almanız gerekmektedir. Yeni kart geldikten sonra maaş kartı şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Maaş Kartı Yenileme Ücreti Var mıdır?

Bankada maaş hesabı bulunan kişilerden genelde maaş kartı yenileme ücreti alınmamaktadır. Hatta firma ile bankanın anlaşması dahilinde bazı bankalarda eft, havale gibi ücretlerde alınmamaktadır.

Bazı Banka Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Aşağıda bazı bankaların müşteri hizmetleri numaralarını bulabilirsiniz. Maaş kartı yenileme ile ilgili soru ve sorunlarınız için bu numaralardan ulaşacağınız müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası iletişim numarası 444 00 00 veya 0850 220 00 00
 • Garanti Bankası  iletişim numarası 444 0 333 veya 0850 222 0 333
 • Denizbank iletişim numarası 444 0 800 veya 0850 222 0 800
 • Yapı Kredi iletişim numarası 444 0 444 veya 0850 222 0 444
 • Finansbank iletişim numarası 0850 222 0 900
 • Vakıfbank iletişim numarası 0850 222 0 724
 • Akbank iletişim numarası 444 25 25
 • Fibabanka iletişim numarası 0850 222 77 77 veya 444 88 88
 • Halkbank iletişim numarası 0850 222 0 400 veya 444 0 400
 • PTT maaş kartı yenileme için 444 1 788 veya en yakın PTT üye iş yeri.

One comment

 1. Maaş kartımın son kullanma zamanı yaklaşmış. Banka beni aradı ve yeni kartın gönderileceğini söyledi. Maaş kartı ne zaman gelir, acaba kartı banka şubesine istesem daha hızlı mı gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir