Home / Krediler / Motosiklet kredisi nasıl alınır? Veren Bankalar Hangileridir?

Motosiklet kredisi nasıl alınır? Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde birçok banka hizmet vermektedir. Finans kurumu olan bankalar tüm dünyada benzer bir sistem ile işlem yapmaktadır. Bankaların ise tüm dünya da özellikle uyguladıkları bir sistem var, bu sistem ise kredidir. Krediler son zamanlarda en çok duyduğumuz, hayatımızın içinde yer alan maddi sorunlardan bir tanesi. Özellikle son günlerde gündeme gelmiş olan kredi faizlerinin atışı ile de çok konuşulmuştur.

Biz ise bugün yine bir kredi türünden ve ne şekilde alınabileceğinden söz edeceğiz. Bir taşıt kredisi türü olan motosiklet kredisi de bankalar tarafından ülkemizde uygulanmakta olan bir bankacılık hizmetidir. Bu yazımız da hem sıfır hem de ikinci el motosikletler üzerinden kredi alımı hakkında da söz edeceğiz. Motosiklet son zamanlarda arabaların yüksek tutarlarda ki fiyatları, vergi yükleri ve artık insanların bütçesini zorlaması nedeni ile motosikletler daha çok tercih konusu olmaya başlamıştır. Motosiklet hem gündelik hayatta kullanılabilecek basit motorlar olduğu gibi aynı zamanda yüksek özelliklere sahip yarış motoru çeşitlerinden de oluşmaktadır. Her bankayı inceleyerek bu alanda ki kredi politikalarını incelemekte doğru olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredisi

Yapı Kredi bankası ülkemizde hizmet veren devlet destekli bankalardan birisidir. Ülkemiz de köklü hizmetleri olan bu banka birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Yapı Kredi bankası üzerinden sıfır ya da ikinci el motosiklet almak isteyen kişiler için de çeşitli krediler vermektedir. Bu motosiklet alımları için 1000 TL ve daha üzerinde miktarlarda motosiklet kredileri çekilebilmekte ve vade farklarına bağlı olarak faizlendirilmektedir. Bu kredilerden yararlanmak isteyen bir Yapı Kredi Bankası müşteri için 36 aya kadar yani 3 seneye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Aynı zaman da müşteri için esnek geri ödeme şekilleri de önerilmekte ve kolaylıklar sağlanmaktadır. Sıfır olarak nitelendirdiğimiz daha önce kimse tarafından satın alınmamış motosikletler için Katma Değer Vergisi (KDV)fiyatına Özel Tüketim Vergisi eklenmekte ve bu fiyatın yarısına kadar da kredi fırsatları sunulmaktadır. İkinci el motosikletler de ise bu sistem için motosikletin ancak 1 yaşından daha büyük olmaması şart koşulmaktadır. 1 yaşından büyük olan bir motosiklet için ise ikinci el motosikletlerin eder fiyatının yarısı kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Bu da sizlerin ikinci el ve 1 yaşından daha büyük bir motor almak istemeniz halinde belli bir peşinata sahip olmanız gerektiği anlamına gelmektedir.

Finansbank Motosiklet Kredisi

Sıfır ya da ikinci el motosiklet almak isteyen bir kişi herhangi bir Finansbank şubelerinden kolaylıkla kredi imkanlarından yararlanabilir. Bankanın Bombardie, Harley Davidson, BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Honda, Polaris motorlar için özel olarak 48 aya kadar vade imkanları bulunmaktadır. Finansbank zaten sıfır motorlar için motorun faturalandırılmış olan fiyatın 50 bin TL’ye kadar olan araçlar için % 70 kredi fırsatı tanınırken, 50 bin TL’den daha fazla olan motorlar için % 50 oranında kredi imkanları banka tarafından sunulmaktadır.

2 el motosikletlerde ise motorun yaşı ya da yukarı da sayılmış olan markaların da motorları için krediler verilirken, hesaplamaları yapılırken de kasko değeri de dikkate alınır. Ayrıca özel olarak ikinci el motorlara da kasko yapılma zorunluluğu vardır. Eğer ki ikinci el motor için kasko yapılmazsa Finansbank kredi vermemektedir. Ayrıca yine motor kredileri için kredi masrafları da aylık olarak özel taksitlendirmeler ile bölünmektedir. Bu masraflar içinde dosya, sigorta, kullanım ücretleri vb. masraflar için geçerlidir. Ayrıca müşteri temsilcilikleri üzerinden de motosiklet kredisi çekmek isteyen kişilere de esnek ödemeler, ertelemeler yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir