Kredi Portal

Odeabank Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler

Odeabank hesap açma başvurusu yapmak çok kolay. Odeabank’ta hesap TL veya döviz cinsinden, vadeli veya vadesiz hesap açarak birikim yapabilirsiniz. Aynı zamanda tüm ödemelerinizi açılacak olan hesaptan gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank’ta açtıracağınız vadesiz mevduat hesabı sayesinde nakit taşıma derdiniz kalmıyor. Tüm ödemelerinizi hızlı bir şekilde banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bankacılık işlemlerinizi bulunduğunuz yerden şubeye gitmeden, internet şubesinden, mobil uygulamadan, sms ve telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kanalları kullanarak anında hesap sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TL, döviz ve altın cinsinden vadesiz mevduat hesabında birikimlerinizi belirlenen faiz oranları ile güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Güncel hoş geldin faizi ve faiz oranları hesaplama bilgisine bankanın internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz açtırmış olduğunuz vadeli hesaba bağlı Odeabank ek hesap sayesinde, bankada yeterli miktarda paranız olmasa bile limitler dahilinde ödemelerinizi yapabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Odeabank’ta Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Odeabank’ta bir hesabınız bulunmuyorsa iki şekilde vadesiz hesap açtırabilirsiniz. Bunlardan ilki size en yakın Odeabank şubesine giderek hesap açma başvurusu yapmak olacaktır. Yeni hesap açılışı için aşağıda belirtilen belgelerin yanınızda bulunması gerekmektedir.

  • C. Kimlik Numarasının bulunduğu belge (Nufus cüzdanı, ehliyet, pasaport)
  • Adresinizin teyit belgesi
  • Bankacılık Hizmet Sözleşmesi (Doldurularak imzalanacak)

Banka şubesinde müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme neticesinde hesap açma başvurunuzun alındığı gün hemen vadesiz hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bir Odeabank banka kartı istiyorsanız, belirttiğiniz adrese 10 gün içerisinde kurye vasıtasıyla gönderilecektir. Bu bankamatik kartıyla şubeye gitmeden para çekme, yatırma işleminin yanında hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

Odeabank İnternetten Banka Hesabı Açma

Odeabank internet sitesinde veya mobil uygulama üzerinde yer alan Müşteri Ol Formunu doldurarak Oksijen hesabı açabilirsiniz. Odeabank’ta Oksijen hesabı açtığınızda otomatik olarak adınıza vadesiz hesaba sahip olacaksınız. Bu formu doldurduktan sonra iletişim merkezinden bilgilerinizin teyidi için aranacaksınız. Sonrasında bulunduğunuz yere gelinerek imzanızalınacaktır.

Odeabank Vadeli  Hesap Açılışı Nasıl Yapılır?

Odeabank’ta vadeli mevduat hesabı açabilmek için öncelikle bir vadesiz hesaba sahip olmanız yani Odeabank müşterisi olmanız gerekmektedir. İnternet şubesi, telefon bankacılığı veya mobil uygulama kullanarak TL, Dolar, Euro veya Altın hesabı açabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Faiz oranları ve Hesap Özellikleri

Odeabank Oksijen hesap, banka tarafından belirlenen faiz oranlarına sahip mevduat hesabıdır. Oksijen hesap sahipleri gün içerisinde birikimlerini istediği şekilde harcayabilir. Gün sonunda ise TL, Dolar ve Euro cinsinden para birimiyle gecelik mevduat hesabında otomatik olarak değerlendirebilmektedir.

Odeabank Hesap Açma Yaş Sınırı Var mı?

Tüm bankalarda hesap açmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşından büyükseniz Odeabank’ta sorunsuz şekilde, gerekli belgeleri sağlayarak hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yaş sınırını karşılamıyorsanız, yasal varisiniz olan ebeveynlerinizle birlikte banka şubesine gitmeniz gerekir. Bu konuda geniş bilgiye, 18 yaş altı hesap açma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Odeabank Hesap Açma Ücreti Alıyor mu?

Odeabank, vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açabilmek için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Gerekli şartları sağladığınızda, yukarıda belirttiğimiz belgeler ile birlikte herhangi bir Odeabank şubesine giderek banka hesabı açtırabilirsiniz.

Başka bir bankada hesap açmayı düşünüyorsanız Denizbank hesap açma başvurusu ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.