Kredi Portal

Ptt Kart Şifre Alma, Ptt Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim?

Sürekli olarak müşterilerine en iyi hizmeti vermek için güncelleyen Ptt’nin bir başka hizmetide Ptt kart. Bu kart sayesinde hiçbir aidat ödemesi gerçekleştirmeden Pttmatiklerden ve diğer banka ATM’lerinde para çekebileceksiniz. Faturalarınızı yine bu kartla ödeyebilecek aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı tüm alışverişlerinizde kullanabileceksiniz.

Ptt geleneksel posta hizmetlerinin yanında e-ticaret, kargo, bankacılık alanında da hizmetlerine devam etmektedir. Bankacılık sektöründe de yer alan Ptt, yurtiçinde geniş şube ağı ile büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Ptt Kart Şifre Alma Yöntemleri Nelerdir?

Bünyesinde posta çeki hesabı olan müşterilerine verdiği bir Ptt kart sahibi iseniz mutlaka şifreniz olması gerekiyor. Eğer ilk defa Ptt kart şifresi alacaksanız bunun için birkaç yöntem mevcut. Bunlar arasında telefonla Ptt çağrı merkezinden şifre alma, şubeye giderek görevliden şifre alma ve Pttmatikler aracılığıyla şifre alma işlemleri bulunuyor. Bunları teker teker inceleyelim.

 

Telefonla Ptt Kart Şifre Alma

Şubeden işlem yapmak istemiyorsanız Ptt müşteri hizmetlerini arayarak, temsilci aracılığıyla Ptt kart şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 1 788 numaralı telefonu aramak olacaktır. Müşteri temsilcinizin kimlik doğrulama işleminden sonra rahatlıkla işleminizi gerçekleştireceksiniz. İşlem sonunda Ptt kart şifresi sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise sistemde kayıtlı olan cep telefonunuzun ve bilgilerininizin güncel olmasıdır. Eğer güncel bilgiler kayıtlı değil ise en yakın şubeye giderek tüm bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Şubeden Ptt Kart Şifre Alma

Ptt ülkemizde çok büyük bir şube sayısına sahip. Bu şubelerden birine kimlik ve cep telefonunuzla gittiğiniz taktirde Ptt kart şifre alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubede bulunan gişe görevlisine isteğinizi bildirdikten sonra artık Ptt kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

PttMatik Kullanarak Ptt Kart Şifre Değiştirme

Mevcut Ptt kart şifrenizi şube ve Pttmatiklerden değiştirebilirsiniz. Kartınızı Pttmatiklere taktıktan sonra şifre işlemleri menüsüne girmeniz ve talimatları yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Ptt Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim?

Ptt kart sahibisiniz fakat şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken işlemler yine aynı. Yukarıda bahsettiğimiz Ptt şifre alma işlemlerinden birini yaparak unuttuğunuz şifreyi hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Ptt Kart Şifre Bloke Kaldırma

Ptt kartınızın şifresi fazla yanlış girmeden veya kaybetmeden dolayı bloke olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cep telefonunuzla çağrı merkezini arayarak veya en yakın şubeye başvurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınız cep telefonunun sistemde kayıtlı numara olmasına dikkat etmelisiniz.

Ptt Müşteri Hizmetleri

Farklı sektörelerde hizmet veren Ptt, çağrı merkezi ile de müşterilerinin tüm sorun ve isteklerine cevap veriyor. Ptt müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 1 788 arayarak bir çok işleminizi şubeye gitmeden bulunduğunuz yerden halledebilirsiniz.

Yorumlar
 1. Kerem dedi ki:

  PTT kartımın şifresini unuttum. Uzun süredir kullanmıyordum. Şimdide acil lazım oldu. Nasıl değiştirebilirim.

 2. ALİ yıldırım dedi ki:

  Kartımı yeni aldım şifre oluşturmak istiyorum

 3. NACİ MURAT ASLANER dedi ki:

  KİŞİSEL BİLGİLERİMİ GÜNCELLEYEMİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR

 4. Ali Menteşe dedi ki:

  Ptt kart şifreyi yanlış girdim nasıl yeni şifre alabikirim