Kredi Portal

Şekerbank Kredi Başvurusu Sms ile Çok Basit (Mesajla Kredi)

Bankalar kredi başvurusu yapmak isteyenlere büyük kolaylık sağlıyorlar. Kredi başvurusunu artık şubeye bile gitmeden internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve sms bankacılığı yöntemleriyle şubesiz olarak cep telefonundan bulunduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Şekerbank kredi başvurusu sms ile anında gerçekleşiyor. Bu yazımızda Şekerbank mesajla kredi başvurusu yöntemi hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceksiniz.

Finansal ihtiyaçları karşılama adına en çok kullanılan sektörlerin başında bankacılık gelmektedir. Gelecek vadeden ve gelişme gösteren sektörler arasında bankacılık ön sıralarda yer alırken yeni nesil bilişim sistemlerini kendi içerisinde de yoğun bir şekilde kullanmayı sürdürmektedir. Birçok bankacılık ürününün vatandaşlara bilgi teknolojileri üzerinden verilmesiyle işlem daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bankaların sunmuş olduğu hizmetler mobil, bilgisayar, tablet ve internet üzerinden verilmesiyle birlikte birçok banka şubeleri ve ATM’lerin kullanımında bir azalma söz konusu olmuştur.

Bankalar müşterilerinin birçok bankacılık işlemini bu platformlar üzerinden gerçekleştirdikleri gibi çeşitli ihtiyaçları için kredi ürünlerini dahi bu ortamlar üzerinden kullandırmaktadırlar. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve SMS uygulamaları üzerinden banka kredileri talep edilebildiği gibi aynı zamanda kullanım imkânı da bankalar tarafından sunulmaktadır.

Sms ile Kredi Başvurusu Büyük Kolaylık

Önceleri kredi başvurusunu banka şubesine giderek yapmak büyük bir zaman kaybıydı. Üstelik başvurulan kredinin onaylanıp onaylanmayacağı tam olarak belli değil. Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu mesajla kredi başvurusu sayesinde artık bulundukları yerden hemen kredi başvurusunu yapmalarını sağlıyor. Sms ile kredi başvurusu hem müşterilere kolaylık sağlarken banka şubelerinde de yoğunluğun azalmasına neden oluyor.

Şekerbank Sms Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla verilen SMS krediyi kullanmak isteyen banka müşterileri ilk olarak cep telefonları aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Şekerbank SMS kredi için ilk olarak cep telefonun mesaj yerine “Kredi” boşluk “T.C. Kimlik Numarası” yazıldıktan sonra bankanın 1953 numaralı hattına kısa mesaj atılması yeterlidir. Kredi talebinin yapılmasıyla birlikte banka kısa sürede inceleme yapıp müşterisine geri dönüş sağlar. Kredi talebi onaylanan banka müşterisi en yakın Şekerbank şubesine gitmek suretiyle onaylanan kredisini kullanabilir.

Yapmış olduğunuz kredi başvurusu ortalama 5 dakika içerisinde sonuçlanır. Kredi başvurusunun olumlu olması durumunda en yakın banka şubesine giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bazı durumlarda ise örneğin kendi müşterilerine veya kredi geçmişi iyi olan başvuru sahiplerine istemiş olduğu krediyi anında hesaplarına aktarabilmektedir.

Sonuç olarak sms ile kredi başvurusunun her zaman olumlu olacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Bankalar yapacakları kısa bir inceleme sonucunda buna karar vermektedir.

Şekerbank Banka Kredileri

Müşterilerinin finansal taleplerine her zaman olumlu yanıt vermekte olan Şekerbank birçok bireysel ve ticari krediyi bünyesinde bulundurmaktadır. Banka müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına tüm bankacılık işlemlerini dijital platform taşımıştır. İster Şekerbank müşterisi olsun isterse de olmasın her bir vatandaşımızın kolay ve rahatlıkla başvuru yapabileceği bu kredi ürünlerini banka şubelerini kullanmadan başvuru yapılabilmesi sağlanmıştır.

Bankanın kullandırmış olduğu bireysel krediler ihtiyaç, konut, araç ve diğerleri olarak sıralanmaktadır. Bu kredilerin dışında ticari müşterilerinin kullanabileceği krediler banka şubeleri üzerinden kullandırılmaktadır.

Şekerbank SMS Kredi Oranları

Müşterilerinin ihtiyaçlarına akılcı çözümler sunan Şekerbank kredi ürünlerini de kullanmak isteyen müşterileri için hızlı, kolay ve anında kredi için bir başvuru imkânı sunmaktadır. Bankanın sağlamış olduğu fırsatlar arasında SMS kredinin yeri ayrı bir önem kazanmaktadır. Banka müşterisi olsun veya olmasın herkesin kendi cep telefon üzerinden yapacağı başvuruyla birlikte bu kredi almaya hak kazanırlar. Şekerbank SMS ihtiyaç kredisini 100.000 TL’ye kadar kullandırmaktadır. Düşük faiz ve uygun ödeme koşullarında verilen bu kredi için banka en düşük 500 TL tahsis ücreti istemekte olup kredinin miktarına göre bu rakam değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte faiz oranları %2,39-2,44 olarak belirlenmiştir. Bu kredi kullanmak isteyen banka müşterileri geri ödeme vadesi olarak en az 3 ay en fazla 60 olarak tercihlerini yapabilirler.

Not: Kredi faiz oranları zaman içerisinde bankanın politikasına göre değişiklik gösterebilmektedir. En günce oranları bankanın resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
 1. Şafak genctun dedi ki:

  Kıredi notum düşük kredi cekebilirmiyim

 2. mehmet aykal dedi ki:

  nasıl kredi alabilirim

 3. Erolözkul dedi ki:

  Notumdüşük ama kredi istiyorum

 4. ESİN dedi ki:

  Boyum düşük ama krediye ihtiyacım var

 5. Vecih dedi ki:

  Kredi notu 1164 Acil Kredi ihtiyaç var hagin banka kredi çekbilirm 11000TL 36ay

 6. Şengül dedi ki:

  Kredi notum düşük bu maaş belli zamanlarda yatmadigi için meydana gelen bir şey.Kredi çekmek istiyorum ki olan borcumu kapatabileyim.

 7. Ahmet erol dedi ki:

  Kredi ve kredi kartı borcum var 30000 tl kredi alabilirmiyim