Kredi Portal

Yapı Kredi Hesap Açma Başvurusu Artık Çok Kolay

Tüm bankacılık işlemlerinizi Yapı Kredi üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle Yapı Kredi hesap açma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Yapı Kredi vadesiz, vadeli, maaş, döviz, altın gibi hesapların açılması için ne yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Yapı Kredi Bankası vadesiz hesap sahibi olarak bir çok bankacılık işlemini banka şubesinden, internet bankacılığından, mobil uygulamadan veya telefon bankacılığından kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankada vadesiz bir hesap açarak, bu hesaba bağlı vadeli, döviz, altın gibi yatırım hesaplarını da istediğiniz zaman anında açabilirsiniz.

Banka hesabı açıldıktan sonra size verilecek olan kart sayesinde yanınızda nakit para taşımanıza gerek kalmaz. Tüm ihtiyaçlarınızı bu kartla sağlayabilirsiniz. Banka ATM lerinden para yatırabilir yada çekebilir, alışverişlerinizde para yerine banka kartınızı kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi hesap açma işlemi için birkaç başvuru yöntemi bulunmaktadır. Bunları tek tek inceleyelim.

Banka Şubesinden Yapı Kredi Hesabı Açma

Bankada bir hesaba sahip olabilmeniz için en basit yöntem, size en yakın Yapı Kredi Banka şubesine gitmek ve isteğinizi belirtmektir. Banka şubesinde müşteri temsilcisi Bankacılık Hizmet Sözleşmesini imzalatarak hesap açılışını gerçekleştirecektir. Hesap açılışından sonraki günlerde bankamatiklerde kullanabileceğiniz banka kartı isteğinize bağlı olarak adresinize veya şubenize gelecektir.

Yapı Kredi hesap açma başvurusu sırasında, hesaba bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açılışı içinde başvurabilirsiniz. Yapı Kredi esnek hesap ismiyle bilinen bu ek hesap ürünü sayesinde hesabınızda para olmasa bile size verilen limitlerde harcama veya nakit çekimi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi aynı zamanda elemanlarının maaşlarını banka üzerinden veren firmalar içinde maaş hesabı açmaktadır. Her bir çalışan için Yapı Kredi maaş hesabı açma başvurusu gerçekleştirmektedir.

Şubeye Gitmeden Yapı Kredi Hesap Açma

Yapı Kredi şubeye gitmeden internetten hesap açma işlemine izin veren bankalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peki Yapı Kredi online hesap açma başvurusu nasıl yapılır? Bunun için öncelikle cep telefonunuza bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek internetten hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle Yapı Kredi Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
  • Uygulamayı çalıştırdığınızda Yapı Kredili Olmak İstiyorum seçeneğini tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekrana TC Kimlik Numarası ve cep telefonunuzu yazın. Cep telefonunuza gelen mesajındaki şifreyi ekrana yazıp onaylayın.
  • Daha sonra sizden istenilen kişisel ve kimlik bilgilerini doğru şekilde ekrana girin.
  • Bu aşamadan sonra sizden mobil bankacılık giriş şifresi belirlemeniz istenecektir. Şifrenizi iki kez girerek onaylayın.
  • Sonraki ekranda Vadesiz hesap ve istiyorsanız TLcard banka kartı istediğinizi belirtin. Sözleşmeleri okuduktan sonra devam linkine tıklayın.
  • Bu aşamada görüntülü işlem asistanına bağlanarak kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi hesap açma başvurunuz alınmış olacaktır.

Banka belirttiğiniz adrese TLcard ve müşteri beyan formunu gönderecektir. Bu formu imzaladıktan sonra Yapı Kredi hesabı hemen açılacaktır.

Yapı Kredi Hesap Açma İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi bankasında bir hesap sahibi olmak için üzerinde T.C. kimlik numarasının bulundığu nüfus cüzdanı, güncel adres bilgisi ve cep telefonu gerekmektedir. Tüm başvuru yöntemlerinde bu bilgiler istenmektedir. Ayrıca hesap açmak için Bankacılık Hizmet Sözleşmesi mutlaka imzalanması gerekmektedir.

Yapı Kredi Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Yapı Kredi bankasında hesap sahibi olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hesap açılışından sonra bankacılık işlemleri için ücret alınmaktadır. Bu ücretler hakkında bilgiye bankanın resmi internet sitesinden ulaşabileceğiniz gibi telefon bankacılığından da bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Açma Yaşı Sınırlı mı?

Ülkemizde bir çok bankada hesap açmak için on sekiz yaş sınırı bulunmaktadır. Fakat bazı bankalar 18 yaş altı banka hesabı açma işlemini gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi Bankası da çocuklar için bu imkanı sağlamaktadır. On sekiz yaş altı bireyler velisi ile birlikte banka şubesine giderek hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi, 24 yaşından küçük ve öğrenci olanlara birde Play TLcard adıyla banka kartı alma imkanı sağlıyor. Bu kart sayesinde çoğu bankacılık işlemleri kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Yapı Kredi Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Yapı kredi hesap kapatma işlemi banka şubelerinden ve internet bankacılığından yapılabilmektedir. Vadesiz hesap kapatma talebini en yakın banka şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından hesap kapatma talebini ise, Hesaplarım menüsü altında bulunan Vadesiz Hesaplarıma girdikten sonra İşlemler menüsünde bulunan Hesap Kapatma Talebini onaylayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar
  1. Mustafa KURT dedi ki:

    Sadece hesap açtırmak istiyorum!.