Kredi Portal

Bebek Hesabı Nasıl, Hangi Bankadan Açılır?

Bebek için hesap açma, onun adına geleceği birikim yapma birçok anne ve babanın daha ilk günden beri yapmaya başladığı bir yatırımdır. Daha bebek doğmadan onun için bir şeyler yapma çabaları, biraz daha büyüdükten sonra onun geleceğinde kullanmak için birikim yapma çabasına dönüşür.

Son zamanlarda bireyler, bankaları kredi çekmek ya da kredi kartları gibi çeşitli nedenlerle kullanmakta olsa da birçok kişide yatırım amacı ile bankaların kapısını aşındırmaktadır. Bugün özellikle yeni anne baba olan bireyler bebekleri için güzel bir gelecek yaratmak adına bankalar aracılığı ile yatırım yapmaktadır.

Birikim yapmak her birey için bir nebze önemli olduğu kadar anne ve babalar içinde aynı öneme sahiptir. Son zamanların da en çok tercih edilen konularından bir tanesi bebekler için yapılan hesaplardır. Burada ki amaç bebeklerin büyüdükleri zaman eğitimleri için ya da rahat bir yaşam standardı elde etmeleri amacı ile bu hesapları açtırmaktadır. Bankalarda bu isteklerin farkında olarak bu alanda yeni kampanyalar ve programlar geliştirmektedir.

Bebek sahibi olduğunu zaman banka hesabı açmak için ve onun geleceğine dair yatırımlar yapmak için herhangi bir bankada birikim hesapları açtırabilirsiniz. Bankalar birçoğu da anne ve babalar için bu birikim hesaplarını sunmaktadır.

Bireylerin çocukları için yaptığı yatırımlar genelde parayı altın veya dövize çevirerek yastık altı diye tabir edilen saklamak oluyor. Bazı bankalar bebek için hesap açma işlemine ürünlerinde yer vererek anne ve babaların paralarını bankada biriktirebilmelerine olanak sağlıyor.

Bebekler için banka hesabı sayesinde birikimler hem daha güvenli oluyor hem de zaman içerisinde kendi kendine artarak büyüyor. Genelde bankaların bebek hesabı açma yaşı 0 ile 17 oluyor. Aşağıda bebek hesabı açan bankaların listesini inceleyeceğiz. Sizce çocuğum için birikim hesabı açmak istiyorum diyorsanız bu listeyi mutlaka inceleyin.

Akbank Kumbaralı Mevduat Hesabı

Akbank anne ve babaların Kumbaralı Mevduat Hesabı üzerinden bebeklerinin gelecekleri için doğru yatırım yapmalarını amaçlıyor. Bu hesap çocuğunuz ile doğru orantılı bir büyüme göstermektedir. Aynı zamanda bu hesap sayesinde çocuklarınızın da geleceklerine umut ışığı serpebilirsiniz.

Akbank Kumbaralı Mevduat Hesabı içinde iki farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi bankaya toplu halde bir para yatırarak bunu birikime bırakmak ya da her ay belli bir faiz üzerinden azar azar yatırımlar yaparak birikim elde etmeye çalışmaktır. Bunun yanı sıra hesabınızı Akbank şubelerinden açtırdıktan son kumbaranızı da alarak çocuğunuzun da ileri de para biriktirmesini sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Şeker Çocuk Hesabı

Şekerbank tarafından, anne ve babaların çocuklarının geleceklerine yönelik yapacakları yatırımla doğrultusunda Şeker Çocuk Hesabı hizmeti sunmaktadır. Bu hesap sayesinde sadece Türk Lirası değil aynı zamanda Euro ve Amerikan Doları üzerinden de birikim yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

5 yıl kadar vade imkanı sunan bu hesaba aylık olarak yatırım yapmanız gereken en az tutar 50 Türk Lirası, 50 Euro ya da 50 Amerikan Doları şeklinde olmalıdır. En fazla yatırabileceğiniz tutar ise 5000 TL ya da 2 500 USD / EUR şeklinde olmalıdır. Fakat bu hesabı açtırırken sizler aylık yatırabileceğiniz tutarı en baştan belirleyebilirsiniz. Birikimleriniz de faiz oranlarına bağlı olarak değerlenmeye devam eder.

Bankada bulunan vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan düzenli olarak Şekerbank bebek hesabına ödeme talimatı verebilirsiniz. Eğer bankada hesabınız bulunmuyorsa Şekerbank hesap açma işlemini en yakın şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Akıllı Kumbara Hesabı

Garanti Bankası da Türkiye’de köklü hizmet veren özel bankalardan birisidir. Türkiye’de birçok vatandaşın müşterisi olduğu banka özellikle özel sektör alanında deneyim sahibi olan ve kaliteli hizmet sunan bir bankadır.

Garanti bankası bu kez de anne ve babaların çocukları için açtırmak istedikleri hesaplar için Geleceğe dönük bir hesap olarak Akıllı Kumbarayı sunmaktadır. Hem aile fertlerinin banka hesaplarına yatırım yapmasını sağlamakta hem de bankanın özel vermiş olduğu kumbaralar sayesinde çocukların küçük yaşta yatırım yapmaya alıştırılmaktadır.

Çocuklarınıza da küçük yaşta tasarruf eğitimi vermek için oldukça kullanışlı bir yöntem olduğunu da banka vaat etmektedir. Akıllı Kumbara almak için ise Garanti Gelecek Hesabı adlı hesap türünü açtırmanız gerekecektir. Bu sayede sizlere de banka tarafından özel kumbaralar hediye edilecektir. Bu kumbarayı ise hesap açtırmadan 54 TL gibi bir meblağa sahip olabilirsiniz. Sizde Garanti bebek hesabı ile onların geleceğine yatırım yapabilirsiniz.

Halk Bankası Büyüyen Çocuk Hesabı

Halk Bankasının ebeveynlere çocuklarının gelecekte yatırımlarını desteklemek amacı ile Büyüyen Çocuk Hesabı adı altında bir yatırım hesabı oluşturmaktadır. Bu hesap küçük yaştan itibaren çocukların büyüyene kadar hesapta yatırımlarını amaçlar. Bu hesapta ise birikimlerinizi en az 3 sene en fazla ise 10 sene vade için yaptırabilirsiniz. Hesabınıza ise aylık periyodlar ile ya da üç aylık periyodlarla para yatırabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Kumbara Hesabı

İş Bankası bebek hesabı 18 yaş altındaki çocuklar için velileri tarafından açılabilmektedir. Bir yandan çocuklar için mevduat hesabında birikim yapılırken diğer yandan gecelik mevduat faiziyle biriken paralarının artması sağlanıyor. Vadeli kumbara hesabından istenildiği zaman gün içinde para çekilebilmektedir.

Ziraat Bankası Büyüyen Çocuk Fonu

Ziraat Bankası 18 yaş aldı çocuklar için yatırım ürünleri arasında yer alan Büyüyen Çocuk Fonu ile büyüklerin onların geleceğine yatırım yapmasını sağlıyor. Dilerseniz onlar için Birikimli Mevduat hesabında da para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz için yapacağınız birikimleri Ziraat Bankası ile değerlendirmeyi düşünüyorsanız öncelikle bankada hesabınızın bulunması gerekiyor. Size en yakın şubeden Ziraat hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizde bulunan 18 yaş altı banka hesabı yazısında bulunan bazı bankaları da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
  1. Beril dedi ki:

    Minik kuzuma bu hafta hesap açmak istiyorum. Birikimlerimize en yüksek faizi hangi banka veriyor? Sizce bebek altın hesabı açma mı yoksa vadeli hesap açma mı daha mantıklı?

  2. Kerem dedi ki:

    Bebeğim için hesap açtırmak isterken sitenizden bilgi aldım. Yarın en yakın bankaya gidip hesap açtıracam.