Kredi Portal

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Günümüzde kredi kartı, nakit paranın da önüne geçebilecek kadar önemli bir araç haline gelmiştir. Harcamalarınız için siz de kredi kartı kullanmayı tercih ediyor ve bu konuda kolaylıklardan her zaman yararlanmak istiyorsanız belli başlı konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Kredi kartı denildiğinde ilk olarak akla gelen nokta limitlerdir. Limit kimi zaman çok gelse de kimi zaman yeterli olmamaktadır.

Kredi kartı limiti nedir gibi sorular kredi kartını yeni kullanmaya başlayanların aklındaki soruların içindedir. Limit, bir kredi kartının bir ay içinde harcama yapılabilecek sınırı belirtmesidir. Limitin üzerine geçebilmek mümkün olmamaktadır. İşte bu da zaman zaman kimi müşterileri zora sokabilmektedir. Bazı müşteriler için de banka tarafından uygun görülen limit çok fazla gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman da limitin düşürülmesi talebinde bulunan kullanıcılar olmaktadır. Ya da bu limitin hepsini kullanması için kendini zorlayacağını düşünenler için de banka kredi kartı limitini düşürmek mantıklı bir seçenek olacaktır.

Limit Artışına Engel Olabilirsiniz
Sürekli olarak limit artışı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu bankanın ödemeler yapıldıkça uygun gördüğü bir politikadır. Her müşterinin bu durum hoşuna gitmeyebilir. Kendisi otomatik olarak yükselen limitli kartların otomatik limit talimatı açıktır. Bu da size sormaya gerek olmadan limitin yükselmesine sebep olabilmektedir. Buna engel olmak için kredi kartı işlem seçenekleri arasındaki limit yükseltme talimatını kapatabilirsiniz. Bu seçeneği kapatmak için banka şubelerinden, telefon ve internet bankacılığından yardım alabilirsiniz. Her yerden kolaylıkla bu talimatı verebilirsiniz.

Limit Nasıl Düşürülecek?
Peki ya limit yükselişine engel olamadı iseniz bu zamana kadar, ne yapmanız gerekiyor? Kredi kartının mevcut olan limitini geriye çekmek de çok basit bir yoldur. Kredi kartının limiti eskiden zorlamıyorken, artık zorlamaya başladı ise siz de bankaya bildirimde bulunabilir ve gerekli olan isteğinizin yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. İster telefon ister internet ister şube desteği ile bankaya limiti düşürmek istediğinizi belirtmek yeterlidir. İşleminiz birkaç gün içinde tamamlanacaktır. Üstelik limit artışında istenen belgelerin burada istenmesine gerek olmaması da ayrı bir kolaylıktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.